Stwórz nowoczesną kuchnię!

Kuchnia ma być nie tylko funkcjonalna, ale i elegancka – przekonują o tym liczni projektanci wnętrz, dekoratorzy, architekci. Obecnie panuje moda na kuchnie w stylu retro, w których króluje czerń i biel. Takie kuchnie bez wątpienia są piękne. Jak jednak sprawić, aby jednocześnie były wygodne w użytkowaniu?

Zadbaj o odporne na uszkodzenia materiały

Podstawą jest bez wątpienia znalezienie materiałów odpornych na uszkodzenia, działanie pary wodnej, wilgoci, silne zabrudzenia. W przypadku ścian często wybierane są farby ścieralne oraz kafelki. Te ostatnie znajdziemy w formie klasycznych, kwadratowych elementów lub też niewielkich kafelek imitujących mur. Ważne jest, że powierzchnia takich kafli jest gładka, posiada nieporowatą strukturę, przez co do wnętrza nie dostaje się brud, a czyszczenie nie sprawia żadnych problemów. Kafelki idealnie sprawdzą się przy blatach roboczych, jak i przy kuchenkach gazowych.

Trwałych materiałów szukajmy również w przypadku mebli kuchennych. Najczęściej producenci zaoferują nam meble wykonane z płyt meblowych. Płyty meblowe są chronione od zewnątrz laminatami – ich wybór jest naprawdę szeroki, zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Laminaty chronią przed wilgocią, zabrudzeniami.

Miejsce do pracy i spożywania posiłków

W przypadku niewielkiej ilości miejsca warto zastanowić się nad wielofunkcyjnym blatem roboczym, który przyda się zarówno do przygotowywania posiłków, jak i do ich spożywania. Takie blaty robocze ustawiane są zazwyczaj wyżej niż linia szafek stojących. Aby móc wygodnie usiąść przy takim blacie konieczne będą hokery. W topowych sklepach meblowych znajdziemy hokery nowoczesne, wyposażone w tapicerowane siedziska, oparcia. Ważne jest także, aby takie krzesło miało dodatkowe podparcie dla stóp.

Kalinowski@chuck.com.pl

audyt seo sklepu internetowego https://xann.pl/sitemap bankujec.pl