Stwórz dom inaczej niż inni!

Coraz większa ilość Polaków marzy o własnym domu, wybudowanym z dala od miasta. To marzenie można urzeczywistnić i jest to znacznie prostsze niż 20-30 lat temu. Oczywiście konieczne jest zaciągnięcie kredytu, jednak i wizja spłat przed 30 lat nie odstrasza chętnych. Własny dom jest kwintesencją prywatności, wolności oraz komfortu.
Do niedawna w Polsce budowano wg utartego schematu – fundamenty, murowane ściany. Ten rodzaj inwestycji miał swoje minusy – budowa czasami rozciągała się na lata. Nie jest także tajemnicą, że taka budowa pochłaniała olbrzymie sumy pieniędzy. Na szczęście kilka lat temu na polskim rynku pojawiły się alternatywy!

Domy drewniane w technologii szkieletowej

Od niedawna w Polsce znajdziemy firmy oferujące budowę domów drewnianych w technologii szkieletowej. Moda na ten rodzaj zabudowy przywędrowała do nas ze Skandynawii oraz Kanady – tam te domki biją rekordy popularności. Ich zaletą jest nie tylko elegancka zabudowa, ale także znacznie niższe koszty ponoszone podczas budowy. Ażurowa konstrukcja domu sprawia wrażenie znacznie lżejszej, możliwe jest wykorzystanie większej ilości okien a tym samym: wpuszczenie do pomieszczenia większej ilości naturalnego światła.
Zabudowa szkieletowa charakteryzuje się przede wszystkim szybką realizacją – to okres od 2-4 miesięcy. Domy tego typu zaliczają się do budownictwa „lekkiego”, przez co nie ma znaczenia, w jakiej porze roku rozpoczniemy inwestycję. Dodatkowo warto pamiętać, że ten rodzaj budowli możemy łatwo modernizować i zmieniać – to spora zaleta! Osoby pragnące urozmaicenia elewacji mogą zdecydować na wykorzystanie nakładek imitujących elewacje „z bali”. To ciekawe rozwiązanie!

Czy domy drewniane w technologii szkieletowej mają szansę na sukces w Polsce? Zdecydowanie tak – wszystko za sprawą nietuzinkowego wyglądu, jak i znacznie niższych cen. Czytaj więcej na mawit.com.pl.

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap mtsolutions.com.pl zahradne osvetlenie gula