Stoiska targowe – jak nie stracić zlecając ich montaż?

Naturalnie, na targach znajdziemy stoiska targowe, które zostały wykonane z najlepszych materiałów: metalu, szkła, drewna. Wyposażone zaś zostały w przepiękne meble i znakomity sprzęt. Stoiska takie prezentują najczęściej liderzy rynkowi, od których wymagane jest wręcz pokazanie się z jak najlepszej strony. Jednak pozostali wystawcy zmuszeni są do polegania wyłącznie na swoich funduszach, a są one znacznie niższe niż w przypadku wspomnianych wyżej liderów.

JAK ZARZĄDZAĆ NIEDUŻYM BUDŻETEM?

Jeśli nie posiadamy największego budżetu, dobrze przyjąć zasadę udoskonalenia. Czyli najprościej rzecz ujmując, chodzi o to, by sprawdzić, co możemy uzyskać w ramach budżetu, którym dysponujemy. Poprawa: co najlepszego za tę kwotę możemy uzyskać. Musimy pamiętać o tym, że jeśli za wszelką cenę będziemy chcieli zaoszczędzić, najpewniej później będziemy musieli słono dopłacić, by uratować kiepski rezultat naszych oszczędności. Rzadko zdarzają się wyjątki. W zależności od tego, jakie materiały zastosowane zostaną do montażu stoisk targowych, taki będzie koszt całkowity. Im lepsze materiały, tym wyższa cena. Jeżeli najważniejszy będzie dla nas w miarę niski koszt inwestycji, możemy zostać niemile zaskoczeni jakością stoiska targowego. Wystarczy podać przykłady: kiepski montaż ścianek, uszkodzone meble, niezakryte przewody elektryczne – naprawdę trzeba wymieniać dalej? Lepiej nie oglądać takiego widoku, zwłaszcza, jeśli czasu zostało coraz mniej.

Takie sytuacje praktycznie nie zdarzają się dużym producentom, gdzie za przygotowanie eventu odpowiada kilka osób i jego szczegóły zostają dograne dużo wcześniej. Przydarzają się natomiast firmom mniejszym, które nie mogą sobie pozwolić na oddelegowanie kilku osób do organizowania stoiska i całej jego otoczki, gdyż osoby te mają swoje codzienne obowiązki. W tym przypadku najprościej byłoby przyjechać w ostatniej chwili, kiedy wszystko zostanie już urządzone. Dlatego szczególnie małe firmy, niedysponujące znacznym budżetem, powinny zainwestować w fachowców, którzy zagwarantują jakość i zmontują ich stoiska targowe na najwyższym poziomie. Jeśli dodatkowo można z ich strony liczyć na natychmiastową pomoc techniczną w razie potrzeby – nic więcej do szczęścia już nie potrzeba.

Kalinowski@chuck.com.pl

perfect-meble.pl audyt strony google grilovanie prislusenstvo