Spinki do mankietów – praktyczne wskazówki!

Spinki do mankietów są jednym z elementów męskiej biżuterii. Stylizacja uzupełniona o ten dodatek nabiera oryginalnego i designerskiego charakteru, a mężczyzna klasy i pewności siebie. Jak nosić spinki do mankietów? Na jakie okazje wybierać? W jaki sposób dbać o spinki do mankietów? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w dalszej części wpisu.

 

Jak nosić spinki do mankietów?

 

Panowie coraz chętniej noszą spinki do mankietów i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one biżuterią niezwykle stylową i praktyczną. Głównym ich zadaniem jak sama nazwa wskazuje jest połączenie ze sobą mankietów koszuli. Największą popularnością cieszyły się one w latach 90, potem na chwilę ustąpiły one miejsca tradycyjnym zdobnym guzikom. Dzisiaj spinki do mankietów ponownie powróciły do łask. Polecamy spinki do mankietów w kształcie supełków lub węzełków dostępne na https://riwia.pl/spinki-wezelki-supelki

 

Biżuteria ta dostępna jest w wielu różnych kształtach i wzorach, przystosowana do koszul wyposażonych w klasyczny mankiet pojedynczy bądź elegancki mankiet podwójny.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania to klasyczne spinki do mankietów tworzone są ze stali szlachetnej, srebra i złota. Nowością, która szybko stała się trendem są spinki wykonane z drewna oraz skóry, czyli naturalnych surowców. Ze względu na materiał użyty do produkcji są one oczywiście droższe od modeli klasycznych.

 

Szukasz życzeń bożonarodzeniowych? Zobacz na https://zyczeniowo.pl/zyczenia-bozonarodzeniowe/

 

Spinki do mankietów dodają stylizacji elegancji i klasy, dlatego też dobierane powinny być stosowanie do okazji oraz pozostałych elementów garderoby. Zazwyczaj sięgamy po nie na specjalne okazje i większe wyjścia, styliści natomiast zachęcają do tego by wzbogacać nimi wygląd codziennych casualowych stylizacji. Wówczas należy pamiętać o tym by wybierać modele klasyczne i minimalistyczne, które subtelnie podkreślą wygląd.

 

Jak czyścić i przechowywać spinki do mankietów? 

 

Posiadając sporą kolekcję eleganckich i designerskich spinek do mankietów warto jest wiedzieć jak w prawidłowy sposób o nie dbać. Jak każdy inny element biżuterii podobnie i spinki powinny być regularnie czyszczone. Do tego celu należy wykorzystywać jedynie odpowiednie środki oraz miękki szmatki do polerowania. Spinki można oddać również do jubilera, który procesem czyszczenia zajmie się w sposób profesjonalny. Czyste i lśniące spinki powinny być przechowywane w specjalnym etui bądź opakowaniu, w którym je zakupiliśmy. Ważne by nie miały one styczności z wilgocią, która może negatywnie wpłynąć na ich wygląd oraz trwałość. W sprzedaży dostępne są stylowe pudełka przystosowane do przechowywania kilku a czasami nawet i kilkunastu kompletów spinek do mankietów.

Kalinowski@chuck.com.pl