Spędź udane wakacje w albańskim klimacie

Albania znajduje się obecnie na w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych przez Polaków krajów na spędzenie udanych wakacji. Piękne uliczki, kamienne dachówki na dachach domów, tolerancyjni mieszkańcy, urocze miasteczka, majestatyczne zamki i zapierające dech w piersiach widoki na liczne atrakcje turystyczne. Z całą pewnością Albania jest krajem, do którego warto udać się na wczasy. Dlaczego?

Albania autokarem, czyli wczasy które pozostaną w pamięci na długo

Stawiając na wczasy w Albanii, można liczyć na zapoznanie się z bogatą kulturą i historią tego kraju, gościnnych mieszkańców, łagodny klimat śródziemnomorski, kuchnię bałkańską i niezwykle ciekawe atrakcje turystyczne.

Chociaż Albania jest krajem islamu, to panuje tutaj duża tolerancja religijna. Dzięki temu można bez ograniczeń upajać się widokiem licznych zabytków jeszcze za czasów panowania Bizancjum. Miasto Kruja jest jedną z największych atrakcji kraju, u którego stóp rozciąga się majestatyczne morze, a na szczycie góry znajduje się zamek z VI wieku. W mieście Berat oczom turystom ukazują się wielkie i barwne okiennice oraz ruiny zamku. Z kolei w Butrint znajduje się grecki amfiteatr, a Sarda jest średniowiecznym miastem z pałacem i kościołem w stylu romańskim.

Na wakacje do pięknej Albanii można się wybrać razem z biurem podróży Euro Pol Tour.

Kalinowski@chuck.com.pl