Soniczne szczoteczki do zębów – charakterystyka

Najważniejszym zabiegiem pozwalającym na uzyskanie pięknego, białego i zdrowego uśmiechu jest oczywiście mycie zębów. Na jego efektywność spory wpływ mają stosowane przez człowieka narzędzia. Dentyści już od dawna zalecają swoim pacjentom zastąpienie zwykłych szczoteczek manualnych bardziej nowoczesnymi i lepiej działającymi przyrządami. Należą do nich przede wszystkim soniczne szczoteczki do zębów.

Krótka historia szczoteczek sonicznych

Pierwsze urządzenie tego rodzaju powstało już w XX wieku, a dokładniej w 1987 roku. Kilka lat później, bo w 1992 roku, soniczne przyrządy służące do czyszczenia zębów zaczęto wprowadzać na światowy rynek. Wyszło to z inicjatywy Roberta Bocka, który zgłosił swój projekt do Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, uzyskując jej aprobatę. Od tej pory jego szczoteczki do zębów zaczęły być regularnie polecane klientom, którzy docenili ich praktyczne działanie. Soniczne przyrządy zaczęto wtedy jeszcze bardziej udoskonalać. W 2008 roku wyposażono je w jeszcze nowocześniejsze baterie oraz specjalistyczne silniczki, które podwyższyły ich właściwości.

Sposób działania sonicznych szczoteczek do zębów

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, ile ruchów jest w stanie wykonać soniczne urządzenie w przeciągu tylko jednej minuty. Zazwyczaj jest to bowiem wartość bliska trzydziestu jeden tysięcy ruchów. Porównując do tego również nowoczesną szczoteczkę elektryczną, od razu można dostrzec, że ta soniczna jest od niej lepsza. Urządzenia elektryczne wykonują bowiem ok. osiem tysięcy ruchów w ciągu 60 sekund, czyli praktycznie cztery razy mniej. Jak natomiast wpływa to na sam zęby? Otóż im więcej ruchów jest w stanie wykonać taka szczoteczka, tym dokładniej oczyszcza ona całą jamę ustną. Pozwala także skrócić czas trwania zabiegu szczotkowania i zdecydowanie ułatwia życie.

Główne zalety szczoteczek sonicznych

Jedną z głównych zalet sonicznych szczoteczek do zębów jest ich proste użytkowanie. Dzięki nim można myć swoją jamę ustną w sposób łatwy i bardzo szybki. Szczoteczka wykonująca kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę może dotrzeć do najdalszych zakamarków i usunąć resztki żywności z dosłownie każdej części buzi. Jest też w stanie doskonale poradzić sobie z zalegającą płytką nazębną, zabezpieczając zęby przed osadzaniem się na nich szkodliwego i nieestetycznego kamienia. Szczoteczki soniczne odświeżają również całą jamę ustną i działają na nią w sposób odkażający. Zdecydowanie warto zastąpić nimi klasyczne urządzenia przeznaczone do czyszczenia zębów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szczoteczki do zębów

Kalinowski@chuck.com.pl