Skoki w tandemie – odpowiedzi na nurtujące pytania

Skoki ze spadochronem są uważane za jeden z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych. Całą procedurą zajmują się wykwalifikowani instruktorzy, a sprzęt stosowany do skoków posiada wszelkie możliwe certyfikaty.

Bezpieczeństwo

Początkujący skoczek na pewno posiada szereg wątpliwości różnej maści. Zanim kandydat pojawi się na belce samolotu transportowego zawieszonego na wysokości zrzutu, będzie poddany instrukcji, w jaki sposób powinien się zachować w powietrzu, jak również na suchym lądzie. Ogromnym ułatwieniem nowicjusza będzie obecność instruktora, który w każdym momencie będzie zespolony z klientem – amatorem adrenaliny. Skoki tandemowe to doskonała forma na stosunkowo bezpieczne podniesienie jej poziomu. Kwestia bezpieczeństwa spoczywa w tej sytuacji na instruktorze, którego doświadczenie jest gwarantem udanego skoku.

W tandemie

Jest to unikalna, rekreacyjna forma uprawiania podniebnego nurkowania. Równocześnie jest to najszybsza i najtańsza metoda skakania z wykwalifikowanym skoczkiem. Minimalne przygotowanie przed skokiem oraz brak zaświadczenia lekarskiego są magnesem dla amatorów mocnych wrażeń. Skok w tandemie wykonywany jest każdorazowo z instruktorem z wysokości 4000 m.

Opcja awaryjna

Spadochrony przystosowane do skoków tandemowych wyposażone są w urządzenie awaryjne zwane AAD, które mierzy różnicę ciśnienia powietrza w zestawieniu z czasem skoku. W wyniku tego spadochron automatycznie otworzy się w sytuacji awaryjnej, jeśli będzie to konieczne. Jest to zabezpieczenie, które może uratować życie skoczkowi, który z jakiegoś powodu nie otworzył pierwszego spadochronu na wymaganym pułapie. Bardzo często zdarza się, że powodem takiego zachowania są zasłabnięcia w wyniku różnicy ciśnienia. Ponadto spadochrony wyposażone są w stabilizator, który dozuje prędkość spadania do 200 km/h i utrzymuje skoczka w równoważnej pozycji podczas wolnego spadania.

Przeciwwskazania

Nie powinieneś skakać w sytuacji, gdy masz poważną wadę serca, wysokie ciśnienie, epilepsję, lub wagę na poziomie powyżej 100 kg.

Na kiedy można zaplanować skok?

Takie wydarzenia najczęściej organizowane są w weekendy, Soboty i niedziele od kwietnia do października wydają się być najrozsądniejszym momentem na skakanie w warunkach naszego klimatu. Czasem, choć jest to rzadziej spotykane, organizowane są skoki w sezonie zimowym, od listopada do marca.

Jak powinienem być ubrany ?

Firma organizująca skoki zapewnia całe wyposażenie, od skafandrów, przez kaski, na goglach kończąc. Powinieneś ubrać coś wygodnego. Świetnie sprawdzi się dres i adidasy.

Kalinowski@chuck.com.pl

dowiedz-sie.com.pl gril na plyn audyt seo sklepu