Salon – na jaki styl się zdecydować?

Urządzanie salonu w nowym mieszkaniu? Albo totalna zmiana starego salonu? To przedsięwzięcie aranżacyjne, które wymaga od nas jednocześnie śmiałości i rozsądku. Jak stworzyć miejsce, które zapewni nam dostateczną wygodę, a zrazem wyrazi naszą osobowość? Takie, które jednocześnie będzie modne, praktyczne i przytulne. A może wręcz przeciwnie – potrzebujemy salonu odważnego i minimalistycznego.

Salon w stylu glamour

Olśniewający salon – dosłownie i w przenośni. To propozycja dla miłośników estetyki glamour, nastawionej na to, żeby zaskakiwać, przyciągać wzrok, skupiać uwagę na zaskakującej formie. W takim miejscu sprawdzą się ozdobne lustra i wszelkie połyskujące płaszczyzny. Na przykład komody z połyskiem w towarzystwie wytwornej sofy klasycznej w francuskim stylu. Takie przedmioty proponuje nam  notodo.pl

Na przykład sofa Florence z pikowanym oparciem, sofy stanowiące wariacje na temat baroku. Idealne do wytwornego salonu w stylu glamour, według którego rzeczy mają budzić zachwyt. Gdzie dominuje wytworność i elegancja.

Salon w stylu etno

A może salon będący wyrazem naszych fascynacji podróżami i poznawaniem innych kultur? Lub taki, który odwołuje się do rodzimego folkloru? To odważna pod względem kolorystycznym propozycja, bo przecież sztuka ludowa, szczególnie polska, lubi żywe i zdecydowane barwy. Nie muszą one wcale pojawiać się wszędzie. Wystarczy fotel lub sofa z printami przywołującymi motywy łowickie czy kurpiowskie. Albo zasłony naśladujące ludowe zapaski.

W takim miejscu świetnie zaprezentują się designerskie stoliki drewniane. Połączenie urody surowego drewna z awangardowym wzornictwem. Nowoczesność oraz tradycja zestawiona w ciekawym projekcie. Jeśli pasjonują nas egzotyczne podróże, z których przywieźliśmy rozmaite pamiątki, to warto wyeksponować je – na salonowym regale.

Kalinowski@chuck.com.pl