Rola prawnika w procesie rozwodowym

Rozwód jest najczęściej bardzo trudnym przeżyciem dla małżonków. Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby cała procedura została przeprowadzona sprawnie i bez komplikacji. Aby proces przebiegł po naszej myśli, warto dobrze zastanowić się nad wyborem prawnika i powierzyć sprawę zaufanej, kompetentnej osobie. Przeczytaj, na czym polega rola prawnika w procesie rozwodowym i jak wybrać odpowiedniego adwokata.

Dlaczego w czasie rozwodu warto zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego radcy prawnego?

Teoretycznie, biorąc rozwód Katowice, możemy zrezygnować z posiadania adwokata. Mało kto jednak decyduje się na takie rozwiązanie. Obecnie sprawy rozwodowe są często bardzo skomplikowane, szczególnie gdy w grę wchodzi rozwód z orzekaniem o winie oraz kwestia opieki nad dziećmi. Kancelaria adwokacka może zaoferować nam kompleksową obsługę prawną w tym zakresie. Rola adwokata nie ogranicza się jedynie do sporządzenia pisma wszczynającego sprawę czy odpowiedzi na pozew. O wiele ważniejsze są jego działania na późniejszym etapie. Dzięki posiadaniu doświadczonego adwokata będziemy mieli pewność, że znamy wszystkie aspekty prawne sprawy. Pomoże nam on również przygotować odpowiednią strategię dowodową i przygotuje nas do procesu. Ponadto będzie potrafił sprawnie poruszać się w przepisach prawnych, kojarzyć fakty i analizować zgromadzony materiał dowodowy.

Wybierz odpowiedniego adwokata

Nie wybierajmy adwokata pochopnie. Oczywiście, jeśli pochodzimy z Katowic, możemy po prostu wpisać w wyszukiwarkę „adwokat Katowice” i skontaktować się z pierwszym lepszym. Lepiej jednak najpierw dobrze poznać rynek i wybrać osobę, która ma doświadczenie w podobnych sprawach. Warto poznać opinie osób, które wcześniej korzystały z usług danego adwokata. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie może być mylne. Bardzo często prawnik, chcąc zdobyć klienta, sugeruje mu, że sprawa jest dużo łatwiejsza do wygrania niż ma to miejsce w rzeczywistości. Przesadny optymizm powinien nas zaniepokoić tak samo, jak zniechęcenie.

Kalinowski@chuck.com.pl