Przestrzeń ogrodowa odpowiednio zaaranżowana

Ogród to idealne miejsce na relaks – nie trzeba wiele, aby zwykłą przestrzeń zieloną zmienić w wyjątkową oazę zieleni, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Poprzez zakup odpowiednich mebli i dodatków zaaranżujemy miejsce, które posłuży nam jako przestrzeń do relaksu, rekreacji, miejsce do spotkań w gronie bliskich i rodziny. Możliwości jest naprawdę wiele, a naprzeciw naszym oczekiwaniom i wizjom wychodzą producenci mebli.

Centralne miejsce wypoczynkowe w ogrodzie

Wybór miejsca wypoczynkowego w ogrodzie powinien być przemyślany. Najlepiej, jeśli będzie to miejsce osłonięte od silnego wiatru, otoczone zielenią. Jeśli chcemy zaakcentować granice miejsca wypoczynkowego wykorzystajmy donice zewnętrzne  i zasadźmy w nich tuje czy małe choinki – donice stworzą niewielkie ogrodzenie i odgrodzą meble ogrodowe od reszty przestrzeni.

Jaki komplet ogrodowy wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych oczekiwań. Jeśli pragniemy zapraszać gości do ogrodu warto postawić na obszerną sofę narożną z technorattanu i niski stolik kawowy. Alternatywą okaże się klasyczny stół obiadowy z kilkoma krzesłami – w takim miejscu możemy bez przeszkód podawać posiłki, organizować grilla.

W niewielkich ogrodach sprawdzą się wysokie stoliki kawowe i wygodne, profilowane fotele. Możemy uzupełnić je o poduszki i siedziska.

Zadaszenie miejsca wypoczynkowego

Pogoda nie musi już krzyżować naszych planów na odpoczynek w ogrodzie. Nie ma znaczenia czy z nieba leje się żar czy deszcz – wybierając nowoczesne pergole ogrodowe możemy obcować z przyrodą bez względu na otaczającą nas aurę. Piękne pergole ogrodowe pojawiają się coraz częściej w polskiej przestrzeni wypoczynkowej skutecznie ją upiększając. Nowoczesne pergole tworzone są z materiałów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, a ich dachy są całkowicie wodoodporne.

Kalinowski@chuck.com.pl