Przestrzeń czy przedmioty?

Urządzasz swój azyl – miejsce, do którego uciekasz przed całym światem, gdzie odpoczywasz lepiej niż na wakacjach? Najpierw przemyśl dokładnie, co jest Ci tak naprawdę potrzebne do pełni zadowolenia. Może dużo przestrzeni i światła? Albo wręcz przeciwnie, chcesz stworzyć przytulny zakątek, wypełniony mnóstwem uroczych przedmiotów, bez których nie wyobrażasz sobie życia?

Kiedy wolisz przestrzeń

Kiedy zamiast rzeczy wolimy przestrzeń, wybierzmy odpowiednie meble, które pozwolą zorganizować na przykład sypialnię zgodnie z naszymi wymaganiami. Pojemne szafy, w których znajdzie się miejsce na wszystko – idealnie przechowają nam rzeczy i nie zabiorą przestrzeni.

Pomysłowo i nowocześnie zaprojektowane meble do garderoby sprawią, że ubrania i dodatki będą pod ręką. Nic się nie zgubi i nie pogniecie. Zapanuje ład, o który nie będziemy musieli nawet zbyt zabiegać. Porządek zrobi się jakby sam w dobrze rozplanowanej garderobie. Zaoszczędzimy w ten sposób czas (na szukanie rzeczy oraz ich układanie) i miejsce w pokoju.

Kiedy wolisz przedmioty

Nie każdy lubi przestrzeń pozbawioną wszelkiej dekoracyjności, skrajnie minimalistyczną. Oszczędną, jeśli chodzi o formy i barwy. Wiele osób lubi gromadzić różne bibeloty, książki, pamiątki, ozdoby. Takie nagromadzenie rzeczy sprawia, że pokój może stać się bardzo przytulnym miejscem. Jeśli oczywiście nie przesadzimy i nie wpadniemy w pułapkę stylistycznego nadmiaru. Przeładowania formy i treści.

W takim wnętrzu również przyda się sprytnie zaprojektowana garderoba. Możemy dodatkowo pomyśleć o eleganckiej meblościance. Takiej z wieloma półkami lub efektownymi witrynami. Stworzymy tam nasze osobiste ekspozycje.

Ważne, żeby nasze domowe wnętrza wyrażały nasze duchowe wnętrza. Pomiędzy skrajnym minimalizmem a zachowawczą klasyka znajduje się wiele atrakcyjnych możliwości aranżacyjnych.

Kalinowski@chuck.com.pl