Prywatna kancelaria adwokacka – jak pomoże w sprawie majątkowej?

Przygotowania do rozwodu i podziału majątku mogą zając sporo czasu – warto wiedzieć, jakie są nasze prawa, obowiązki, jakie kroki warto podjąć, aby w jak najlepszy sposób zadbać o nasze interesy. W takich sytuacjach warto wybrać doświadczonego prawnika, który będzie nas reprezentował w sądzie i w naszym imieniu składać będzie pozwy i wnioski. Czy to jedyne, w czym może nam pomóc prawnik? Zdecydowanie nie!

Cechy profesjonalnego prawnika

Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry prawnik? Przede wszystkim musi on doskonale znać prawo i działać w jego ramach. Decydując się na pomoc swojemu klientowi jest on zobowiązany działać na jego korzyść i bronić jego interesów. Poza reprezentacją w firmie prawnik służy radą oraz pomocą w zakresie prawa, jak również wskazuje klientowi najlepsze możliwe rozwiązania w ramach konkretnej sprawy. Razem z klientem omawia taktykę na postępowanie w konkretnych sprawach sądowych. Dobry prawnik odradzi swojemu klientowi kroki, które mogłyby spowodować pogorszenie jego sytuacji prawnej. Zadaniem prawnika jest również pomoc w zbieraniu dowodów mogących przeważyć w sprawie sądowej.

Od czego zaczyna się pomoc prawnika w sprawach majątkowych?

Przede wszystkim prawnik musi poznać dokładną sytuację małżonków oraz wszelkie zagadnienia związane ze wspólnym majątkiem. Zadaniem prawnika jest podpisanie korzystnych umów i taki podział majątku, aby interesy jego klienta na tym nie ucierpiały. Prawnik może również uczestniczyć w mediacjach czy negocjacjach małżonków, aby rozpoczynanie sprawy sądowej nie było konieczne. Prawnik może również pomóc w stworzeniu intercyzy podczas trwania małżeństwa. O możliwościach jakie daje zatrudnienie prawnika mówimy na stronie adwokat-katowice.info.pl. Szukając doświadczonego prawnika miejmy na uwadze jego umiejętności oraz wiedzę.

Kalinowski@chuck.com.pl