Problemy z dziąsłami

Choroby jamy ustnej

O dobry stan swojej jamy ustnej powinien dbać absolutnie każdy człowiek. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia zarówno atrakcyjnego wyglądu, jak i naszego zdrowia. Niestety, istnieje wiele różnych problemów i chorób jakie ją dotykają, z którymi musimy sobie radzić. Przykładem jest tu recesja dziąseł, która może nam sprawić niemało kłopotu.

Czym jest recesja dziąseł?

Jak można przeczytać recesja dziąseł polega na stopniowym cofaniu się i zanikaniu aż do momentu, kiedy zostają odsłonięte korzenie zębowe. Dolegliwość ta sama w sobie sprawia wiele problemów; powoduje ból i naraża nas na inne choroby jamy ustnej.

Leczenie

Leczenie recesji dziąseł może przebiegać na różne sposoby, w zależności od charakteru danego problemu. Z tego powodu na samym początku trzeba wybrać się do stomatologa na wizytę ogólną, w czasie której lekarz zdiagnozuje nas i określi, jakie rozwiązania będą najlepsze w naszym przypadku. Nie warto z tym zwlekać, bowiem zaniedbywanie takiej choroby przez dłuższy czas może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Kalinowski@chuck.com.pl