Prezent dla mężczyzn: na co warto postawić?

Panuje powszechne przekonanie, że znacznie łatwiej kupić prezent kobiecie – do najpopularniejszych podarunków należą bez wątpienia kwiaty, kosmetyki i biżuteria. W przypadku mężczyzn – przynajmniej teoretycznie – wybór jest nieco utrudniony. Należy jednak pamiętać, że możliwości – wbrew pozorom – jest całkiem sporo, i nie trzeba wcale ograniczać się do krawatów czy koszuli. Na co warto w takim razie postawić i czym kierować się przy wyborze prezentu?

Poznaj jego zainteresowania

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup prezentu, który w bezpośredni sposób będzie związany z zainteresowaniami mężczyzny. W tym wypadku opcji jest mnóstwo – od modeli do sklejania, przez komiksy i gry (zwłaszcza dla młodszych panów) aż po akcesoria do wędkowania gadżety do samochodu. Jak dowiedzieć się, czym interesuje się dany mężczyzna, jeśli nie mamy z nim kontaktu na co dzień lub po prostu nie mamy pojęcia, czym się pasjonuje w wolnym czasie? Najprostszym rozwiązaniem jest rozmowa z osobami, które znają danego mężczyznę najlepiej – mogą to być członkowie jego rodziny lub przyjaciele, którzy dzielą z nim jego hobby. Być może przyszły obdarowany interesuje się sportem lub kibicuje jakiejś drużynie; wtedy dobrym pomysłem jest zakup gadżetów klubowych lub karnetu na sezon.

Postaw na emocje i przeżycia

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych podarunków są vouchery. Wiele firm oferuje vouchery prezentowe na różne wydarzenia i usługi, takie jak chociażby rajd samochodem sportowym. Innym pomysłem jest zakup kursu z dziedziny, która interesuje danego mężczyznę; warto jedynie pamiętać o tym, by termin był możliwie elastyczny lub przynajmniej dopasowany do innych aktywności obdarowanego. Emocjonującym podarunkiem są zawsze gadżety (tak jak wspomniane już gadżety do samochodu) – nie zawsze są wprawdzie praktyczne, ale ucieszą niemal każdego mężczyznę, zwłaszcza, jeśli w jakiś sposób są związane z elektroniką.

Kalinowski@chuck.com.pl