Poznaj uroki Podhala i zaplanuj swój urlop!

Podhale to bez wątpienia jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Co roku ściągają tu liczni turyści, którzy pragną odetchnąć świeżym, górskim powietrzem, jak również odpocząć od zgiełku miasta i napawać oczy wspaniałymi widokami. Jak zaplanować urlop w tej okolicy? Co zaoferują nam liczne pensjonaty?

Urlop na Podhalu

Podhale leży w południowo-wschodniej części kraju, jest to obszar górzysty, słynący przede wszystkim z najwyższego pasma górskiego w Polsce – Tatr. Podhale kojarzone jest przede wszystkim z Zakopanem, jednak wiele innych miejscowości jest równie licznie odwiedzanych. Podhale to mekka dla narciarzy oraz snowboardzistów – liczne stoki narciarskie w Zakopanem czy Bukowinie Tatrzańskiej przyciągają każdej zimy tysiące turystów gotowych szusować po przygotowanych stokach.

Atrakcje Zakopanego

Zakopane znane jest przede wszystkim z zatłoczonych Krupówek, które przyciągają miłośników dobrego jedzenia, ale i pamiątek czy gier ulicznych. Dawniej ulica ta stanowiła reprezentacyjny deptak miasta, dzisiaj to miejsce pełne reklam i licznych straganów. Zakopanego to jednak nie tylko Krupówki – warto wybrać się na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch – możemy zrobić to przy pomocy kolejki lub… naszych nóg! Osoby aktywne mogą również wybrać się na spacer licznymi szlakami pieszymi, np. nad Morskie Oko.

Gdzie szukać noclegów?

Jeśli nie przepadamy za gwarną atmosferą Zakopanego samych noclegów warto szukać z dala od tego miasta. Idealnym miejscem wydaje się być Bukowina Tatrzańska – wystarczy spojrzeć na zdjęcia jednego z najpiękniej położonych pensjonatów na Podhalu: willamajerczyk.com. Co jeszcze przemawia za Bukowiną – poza zapierającymi dech w piersiach widokami? Znacznie bardziej kameralna, cicha i spokojniejsza atmosfera. W Bukowinie znajdziemy również liczne karczmy, restauracje i słynne termy (naprawdę warto je odwiedzić!). Bukowina okaże się doskonałą bazą wypadową.

Kalinowski@chuck.com.pl