Porządek w pomieszczeniach gospodarczych – czy to możliwe?

Pomieszczenia gospodarcze traktowane są przez nas przed wszystkim jako składy rzeczy, które kiedyś być może jeszcze się przydadzą. Wkładamy tam opony sezonowe, narzędzia, stare maszyny i urządzenia elektryczne, które planujemy naprawić. Niestety, przestrzeń pomieszczeń gospodarczych jest mocno ograniczona, a my sami szybko zauważymy, że jest tam coraz mniej miejsca i coraz większy bałagan! Jak zapanować nad tym chaosem? Kluczem okaże się systematyczne wyrzucanie starych przedmiotów oraz zainwestowanie w system półek!

Ostra selekcja, czyli jak stworzyć dodatkowe miejsce?

Każdy z nas posiada w sobie pierwiastek zbieracza. Wiele rzeczy składowanych w pomieszczeniach gospodarczych od dawna powinno znajdować się na wysypiskach śmieci, jednak co jakiś czas powtarzamy sobie „kiedyś się przyda”. Warto przyjąć zasadę, że jeśli od 1-2 lat nie wykorzystywaliśmy danych urządzeń, to w przyszłości również nie będziemy z nich korzystać. Istotne jest także pozbycie się starych, nieużywanych narzędzi, zepsutych przedmiotów, które od kilku lat czekają na naprawę.

Regały w pomieszczeniu gospodarczym

Najlepszym rozwiązaniem, które z pewnością pomoże nam zapanować nad nieporządkiem w pomieszczeniu gospodarczym są regały półkowe. Regały proponowane na witrynie metalsistem-cbtc.pl charakteryzują się łatwym montażem, możliwością dopasowania wysokości mebla (od 2 do 5 metrów). Ze względu na ich modułową budowę możemy wykorzystać tyle regałów, na ile pozwala nam długość ścian w pomieszczeniu. Regały łączą się ze sobą, a dodatkowo możemy dokupić do nich wiele akcesoriów wspomagających bezpieczne przechowywanie. Ciekawym rozwiązaniem są także regały na opony, dostosowane do kół o różnorodnych średnicach. Opisywane regały są cynkowane, co znacząco wpływa na ich odporność na odkształcenia, działanie wilgoci.

Kalinowski@chuck.com.pl