Podłogi interaktywne, czyli nauka poprzez zabawę

Podłoga interaktywna to dosyć spora nowość na rynku, dlatego też zdecydowana większość osób nie wie, a może nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, czym ona tak naprawdę jest. Pierwsze podłogi interaktywne można było zobaczyć przede wszystkim w centrach handlowych, jednak spełniały one tam rolę wyłącznie dziecięcej zabawki. Obecnie podłogi interaktywne zaczynają być powoli wprowadzane do szkół oraz przedszkoli, jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy spełniają one funkcję zabawki, czy może pomocy dydaktycznej?

Szkolne sprzęty a interaktywna podłoga

Wiele osób zastanawia się nad tym, po co kolejne urządzenie w szkole czy przedszkolu skoro w instytucjach tych znajdują się już tablice interaktywne, projektory, a także komputery? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ podłoga interaktywna ma coś, czego nie posiadają pozostałe urządzenia, a mianowicie tworzy przestrzeń, na której nawet kilka osób może coś robić jednocześnie. Takie urządzenie ponadto aktywizuje całe ciało, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne, biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci ruszają się zdecydowanie za mało.

Gry, które zarówno bawią, jak i uczą

Zestaw gier, który dostępny jest wraz z urządzeniem, powinien umożliwić nauczycielowi realizację planu dydaktycznego i to na różnym poziomie nauczania. Tylko w taki sposób można w idealny sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki podłodze interaktywnej nauczyciele mogą ćwiczyć z dziećmi różne funkcje, wśród których wymienić można przede wszystkim rozwój motoryki, a także zdolności koncentracji, rozwój orientacji przestrzennej, a także koordynację wzrokowo-ruchową. Na wczesnych etapach rozwoju oraz nauczania sprawdzają się idealnie najprostsze gry, które łączą w sobie zabawę oraz naukę. Jeśli chodzi natomiast o wyższe poziomy nauczania to w przypadku starszych dzieci powstały nieco bardziej skomplikowane gry, które idealnie wpasowały się w realizowaną w szkołąch podstawę programową. Dzięki takiej interaktywnej podłodze możliwa jest nauka takich szkolnych przedmiotów jak geografia, matematyka, przyroda, a nawet język angielski. Wszystko to odbywa się za pomocą różnego rodzaju quizów, a także zabaw w skojarzenia, które sprawdzają się w tym przypadku idealnie. Dzięki takiej podłodze interaktywnej dzieci biorą chętnie udział w każdych zajęciach dydaktycznych, a co najważniejsze są aktywne, co w przypadku zwykłych lekcji (czyli bez użycia interaktywnych przedmiotów takich jak np. specjalna podłoga) zdarza się niestety bardzo rzadko.

Podłogi interaktywne znajdziesz w ofercie sklepu masteredukacja.pl

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap adoptastate.org dylanferrandis.com