Po co jest kalendarz?

Zeszyt, w którym na każdym dzień roku jest przeznaczone trochę miejsca – ogólnie rzecz biorąc to właśnie kalendarz. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia i nie potrafią zorganizować swojej pracy, nie mając go pod ręką. Dla innych jest raczej corocznym drobnymi wydatkiem, do którego nie przywiązują większej wagi, ponieważ i tak rzadko zaglądają między jego strony. Po co właściwie ludzie prowadzą kalendarze i dlaczego warto go założyć, jeśli do tej pory tego nie zrobiliśmy?

Spotkania

Przede wszystkim w kalendarzu możemy zapisywać informacje o wszystkich spotkaniach, począwszy od tych zawodowych, na rodzinnych i prywatnych kończąc. Dzięki temu nie zapomnimy o żadnym z tych zobowiązań, a więc unikniemy wielu nieprzyjemnych, niekomfortowych sytuacji.
Zapisując spotkania, uwzględniajmy dokładne miejsce, jakie ustaliliśmy oraz godzinę, o której widzimy się z daną osobą, aby nie uleciała nam żadna z tych informacji.

Podsumowanie roku

Przejrzenie kalendarza z danego roku daje nam również świetną okazję do poczynienia pewnych podsumowań – co się działo, ile czasu poświęciliśmy poszczególnym dziedzinom życia.
Osoby, które liczą czas raczej w latach szkolnych lub akademickich niż kalendarzowych, czyli studenci, uczniowie czy nauczyciele mogą zainwestować w tak zwany kalendarz szkolny, który rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w sierpniu. Zaletą takiego zeszytu jest posiadanie całego roku szkolnego w jednym miejscu i łatwość w podsumowaniu tego okresu.
W jaki sposób znaleźć takie kalendarze? Możemy spróbować chociażby w internecie, wpisując w wyszukiwarkę „kalendarz szkolny 2016/17”.

Numery telefonu

W obecnych czasach trzymamy wszystkie numery telefonów zapisane w pamięci komórki. Co jednak, jeśli w jakiś sposób komórka została zgubiona, zniszczona lub kontakty skasowane?
Warto, przynajmniej najważniejsze kontakty, mieć zapisane w kalendarzu. Numery do najbliższych osób, kontakty biznesowe czy namiary na dobrych fachowców – zawsze będziemy mogli je znaleźć na ostatnich stronach kalendarzach.

Planowanie

Kalendarz niezwykle pomaga również w planowaniu bliższej i dalszej przyszłości. Na początku tygodnia warto otworzyć ten zeszyt i zapisać sobie wszystkie najważniejsze punkty kolejnych siedmiu dni. Od razu widzimy wówczas, gdzie mamy luki, które można wykorzystać na nieplanowane aktywności, spotkania czy po prostu odpoczynek. Jeśli brakuje nam czasu na ten ostatni, warto także wpisać go w kalendarz. Może wydawać się to dziwne, ale wówczas na pewno znajdziemy czas na odetchnięcie.

Kalendarze szkolne kupisz na stronie < a href="www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html">Maximat

Kalinowski@chuck.com.pl