Pendrive z nadrukiem jako gadżet reklamowy

Pendrive’y oraz power banki są coraz popularniejszymi gadżetami reklamowymi, po które sięgają kolejne firmy. Stosunkowo niska cena jednostkowa pendrive’a, do tego możliwość dowolnego jego ozdobienia oraz wyboru spośród wielu dostępnych na rynku modeli sprawia, że pendrive z nadrukiem jest popularnym gadżetem reklamowym.

Jaki pendrive wybrać


Na rynku dostępne są różne modele pendrive’ów. Tradycyjne czworokątne pendrive’y z wierzchami wykonanymi z tworzywa sztucznego, drewna czy metalu, pendrive’y w silikonowych bransoletkach czy płaskich kartach to najczęściej wybierane modele pendrive’ów. Na takich modelach bardzo łatwo można zamieścić dowolny nadruk wykonany różnymi metodami, bowiem loga czy hasła reklamowe mogą być również grawerowane lub rzeźbione. Pendrive’y mogą mieć także postać nośnika pamięci ozdobionego kamieniami jubilerskimi (pendrive’y biżuteryjne), mogą być również zamykane w specjalnym etui (najpopularniejsze są pendrive’y w etui skórzanym, wybierane jako ekskluzywne prezenty reklamowe).

Sam pendrive czy może z zawartością


Pendrive z nadrukiem sam w sobie może być wykorzystany jako gadżet reklamowy. Jednak niektórym firmom nie wystarczy umieszczanie promocyjnych haseł czy logo na wierzchu pendrive’a. Coraz popularniejsze staje się wgrywanie określonych treści na udostępniony nośniki pamięci, aby klient, który otrzymał promocyjny pendrive, mógł jednocześnie się zapoznać z ofertą firmy, poznać jej historię czy obejrzeć prezentację. Takie rozwiązanie jest niezwykle popularne w przypadku materiałów po konferencjach i spotkaniach branżowych. W tym przypadku można sięgnąć również po mini pendrive’y.

Specjalna jakość nadruków


Szczególnie przy pendrive’ach z wierzchami z tworzywa sztucznego ważna staje się technika nadruku. Przy gładkich powierzchniach z plastiku nadruki bardzo łatwo schodzą, dlatego należy sięgnąć po specjalne metody, jak np. tampodruk, aby przedłużyć ich trwałość. Coraz powszechniej stosuje się również grawerowanie. Można również sięgnąć po pendrive’y o oryginalnych kształtach, w których nadruk jest integralną częścią nośnika pamięci.

Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – pendrive z nadrukiem i inne gadżety z nadrukiem

Kalinowski@chuck.com.pl