Park linowy dla dzieci

Współcześni rodzice stają przed niezwykle trudnym zadaniem – dorównać wirtualnej rzeczywistości, w której żyją ich dzieci. Dochodzi do tego jeszcze często walka z nadwagą oraz słabą kondycją fizyczną młodego pokolenia. Jak zachęcić dzieci, zarówno te małe jak i te starsze, do aktywnego trybu życia? Ciekawą propozycją są parki linowe dla dzieci.

Aktywność na świeżym powietrzu

Podczas zabawy w parku linowym dzieci korzystają podwójnie. Przebywają na świeżym powietrzu i ćwiczą mięśnie całego ciała. Kształtują także zmysł równowagi. A przede wszystkim doskonale się bawią. Zmieniają otoczenie i wyrywają się z codziennej rutyny, co pozytywnie wpływa na ich stosunek do życia.

Bezpieczna zabawa

Pamiętajmy o tym, żeby wybrać bezpieczny park linowy. Zadbany i dostosowany do wieku dzieci. Ważne, żeby sprzęt posiadał atesty i był poddawany przeglądom. Przyda się też wsparcie instruktora, który doradzi, jak przejść przez przeszkody i poradzić sobie na górze.

Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie posyłajmy trzylatka do parku, w którym są trasy tylko dla starszych dzieci. Przede wszystkim wybierzmy takie miejsce, które proponuje atrakcje zgodne z wiekiem i wzrostem dzieci.

Pobawmy się w Jachrance

Doskonały park linowy dla dzieci znajdziemy w Jachrance: parklinowyjachranka.pl Dopasujemy tutaj bez trudu trasę do wieku naszych dzieci. Trasa Maluch przeznaczona jest dla dzieci, które skończyły 3 lata. Liczy 81 m i składa się z 14 przeszkód. Całość została zabezpieczona siatką.

Trasa Junior jest już trudniejsza i stworzona z myślą o starszych dzieciach i młodzieży. Ma 152 m i zawiera 22 przeszkody (m.in. mosty zwodzone i tygrysie obręcze).

Entuzjazm i endorfiny

Park linowy to endorfiny dla całej rodziny. To zabawa, która wciąga i wcale nie rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości, ale w otoczeniu przyrody. To wysiłek umysłu i ciała. Pobudzenie do aktywności ruchowej i intelektualnej, które przyda się każdemu współczesnemu dzieciakowi.

Kalinowski@chuck.com.pl