Parasol przeciwdeszczowy ogrodowy – czy sprawdzi się latem?

Eleganckie parasole ogrodowe pojawiają się w naszej przestrzeni wypoczynkowej coraz częściej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pragniemy wysokiego komfortu i zabezpieczenia przed silnym promieniowaniem UV. Jaki rodzaj parasola wybrać, aby nie tylko zapewniał nam cień, ale również estetycznie uzupełniał strefę relaksu? Czy warto zwracać uwagę na materiały?

Piękny parasol – ochrona przed słońcem i deszczem

Nowoczesne parasole ogrodowe różnią się od produktów oferowanych w sklepach 10-15 lat temu diametralnie. Wynika to nie tylko z linii samego parasola, ale przede wszystkim z materiałów. Stelaże parasoli ogrodowych są dzisiaj tworzone z wysokiej klasy aluminium malowanego proszkowo. Taki materiał jest nie tylko zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy, ale także wyjątkowo lekki, co wpływa na finalną wagę konstrukcji. Stelaż umieszcza się na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni – to spore ułatwienie podczas regulacji ustawienia produktu.

Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza. Najczęściej tworzona jest ona z tkaniny technicznej poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że parasol staje się wodoodporny. Parasol przeciwdeszczowy ogrodowy  to świetne rozwiązanie na lato, kiedy pogoda lubi nas zaskakiwać. Zmienne warunki atmosferyczne nie będą już dyktować nam, kiedy możemy spędzać czas w ogrodzie!

Jak ustawić parasol?

Parasole ustawiane są na dedykowanych podstawach – ich wybór pozwala na umiejscowienie parasola zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie. Klasyczne podstawy o wadze 90 czy 120 kg nadadzą się zarówno do ogrodów, jak i na taras. Podstawy z kółkami i hamulcem pozwolą na wygodne przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach. Możemy również zdecydować się na podstawę do wkopania w ziemię.

Kalinowski@chuck.com.pl