Otwarte kuchnie stylowe – o czym pamiętać podczas remontu?

Rezygnacja z wydzielania osobnych pomieszczeń na rzecz otwartej, nieskrępowanej przestrzeni to niekwestionowany wnętrzarski hit ostatnich lat. Większość osób wijących swoje nowe, własne gniazdko łączy kuchnię i salon w jedną strefę dzienną. Jakich zasad należy przestrzegać, aby otwarty układ okazał się praktycznym, a nie kłopotliwym rozwiązaniem?

Otwarte kuchnie – stylowe połączenie dwóch pomieszczeń

Wybierając meble do nowej kuchni zwróć uwagę na ich wykończenie i fason. Otwarte kuchnie powinny tworzyć z częścią salonową spójną, przenikającą się całość. Aby uniknąć chaosu stylistycznego, meble salonowe i kuchenne powinny być utrzymane w jednej konwencji. Dobrze jest również wykorzystać ten sam materiał i kolorystykę ścian i podłóg. W dobrych sklepach meblowych znajdziesz kuchnie stylowe wykonane z drewna lub nowoczesnej płyty o różnorodnych wykończeniu w niemal wszystkich kolorach tęczy, dzięki czemu znalezienie pasującego do siebie kompletu nie będzie stanowiło najmniejszego kłopotu.

Porządek pod kontrolą

Otwarty układ sprawdzi się w mieszkaniach pedantycznych osób, dla których dbanie o porządek nie jest problemem. Niestety, połączenie kuchennej strefy roboczej i salonowej, towarzyskiej przestrzeni wiąże się z tym, że brudne naczynia i sprzęt kuchenny będą zawsze na widoku domowników i gości. Zadbaj o to, aby zabudowa kuchenna bogata była nie tylko w klasyczne szafki, ale również kosze cargo, praktyczne szuflady i inne skrytki, które pomogą ogarnąć kuchenny rozgardiasz.
Pamiętaj, że wyjątkowo uciążliwe może okazać się rozchodzenie zapachów po całym mieszkaniu. Aby uniknąć tego problemu, warto zainwestować w solidny okap sprawdzonej marki.

Kalinowski@chuck.com.pl