Oryginalna aranżacja ogrodu

Piękne ogrody to z pewnością jedna z najlepszych ozdób każdego domu. Nie ma znaczenia, czy dysponujemy obszernymi ogrodami czy też niewielkimi skrawkami ziemi. Na każdym z nich uda nam się stworzyć wyjątkową, zieloną przestrzeń, dopasowaną do naszych oczekiwań. Musimy tylko uzbroić się w nieco cierpliwości i wykazać się fantazją!

Szukaj inspiracji!

Gdzie szukać inspiracji na nasz ogród? Z pewnością warto zajrzeć do nowoczesnych pism poświęconych ogrodnictwu oraz na portale internetowe związane z tym zagadnieniem. Liczni specjaliści ogrodnicy podpowiedzą, jakie kroki należy podjąć, aby dobrze zaaranżować ogród. Konieczne okaże się np. określenie rodzaju ziemi na naszej działce, aby lepiej dobrać rośliny oraz sposób ich nawożenia.
Z pewnością warto również popatrzeć jakie aranżacje w ogrodach proponują specjaliści z całego świata! My sami musimy zastanowić się, jak wg nas ma wyglądać nasz ogród. Czy ma to być miejsce odpowiednie do aktywnego wypoczynku (np. gry w piłkę)? Czy może bardziej miejsce gdzie wspólnie z rodziną zasiądziemy w fotelach i będziemy wspólnie spędzać czas przy grillu? Z pewnością odpowiedź na to pytanie znacząco ułatwi nam projektowanie przestrzeni!

Kwiaty? Dodatki?

Ogrody bezsprzecznie kojarzone są przede wszystkim z licznymi kwiatami. Dekoratorzy i architekci zieleni przekonują jednak, że kwiaty to niejedyne elementy, którymi skutecznie możemy ozdobić nasze ogrody. Jednym z nietypowych rozwiązań są głazy ogrodowe, tworzone ze skał gnejsowych. Stanowią one doskonały kontrast dla krótko ostrzyżonych trawników, idealnie uzupełniają przestrzeń, pozwalają na stworzenie minimalistycznego ogrodu, a jednocześnie eleganckiej i funkcjonalnej przestrzeni.
Oczywiście dobrym rozwiązaniem będą także meble ogrodowe. W przypadku niewielkich ogrodów nie musimy z nich rezygnować – wystarczy zakupić 2-3 fotele oraz niewielki stoliczek.

Kalinowski@chuck.com.pl