Organizacja w ogrodzie – jakie elementy wybrać?

Ogrody dają wiele możliwości aranżacji – począwszy od miejsca aktywnego wypoczynku, aż po przestrzeń idealną do relaksowania się. Wielu z nas marzy również, aby na niewielkiej powierzchni połączyć ze sobą zarówno miejsce na piękne klomby, jak i meble ogrodowe. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem?

Na początku warto wymierzyć przestrzeń ogrodu, aby móc zaplanować odpowiednie rozłożenie przestrzeni dla trawy, kwiatów, miejsca dla mebli. Wiele osób stosuje kostkę brukową lub kruszywo ozdobne w celu stworzenia dobrego podłoża dla mebli – to dobry pomysł, pozwalający skutecznie utrzymać czystość i porządek. Zaletą kostki brukowej jest bez wątpienia możliwość jej szybkiego czyszczenia – wystarczy do tego myjka pod ciśnieniem czy po prostu wąż ogrodowy. Zastanawiając się nad trawą konieczne jest podjęcie wyboru pomiędzy jej wysianiem a rozłożeniem rolek z trawą. Coraz więcej osób stosuje to drugie rozwiązanie – trawa jest niezwykle elegancka, gęsta. Szeroki wybór odmian sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto również pomyśleć o niewielkich sadzonkach kwiatów lub ziół. Nie wymagają one dużych umiejętności ogrodniczych, z pewnością również sprawdzą się jako doskonała ozdoba.

2828-ball_220v

Jakie meble?

Wybór mebli jest bardzo szeroki – znajdziemy je w sklepach meblowych, budowlanych, ogrodniczych. Warto jednak przede wszystkim zapoznać się z ofertą samych producentów, którzy oferują towar pierwszej jakości, posiadający wieloletnią gwarancję. Najczęściej wybierane meble to te wykonane z technorattanu oraz aluminium. Odznaczają się one wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie promieni słonecznych, zarysowania, ścieranie.
W kompletach mebli ogrodowych znajdziemy również ciekawe wyposażenie ogrodowe, wśród najczęściej wybieranych produktów podświetlane donice ogrodowe, donice z technorattanu, kosze ogrodowe.

Kalinowski@chuck.com.pl