Oprawy halogenowe czy ledowe?

Nowoczesne wnętrza bazują głównie na oświetleniu punktowym, a jest ono realizowane przez oprawy oświetleniowe. Na rynku spotkamy zarówno oprawy Kanlux ledowe, jak i halogenowe. Jakie są między nimi różnice i które wybrać?

Oprawa oświetleniowa to element umożliwiający zamontowanie punktu świetlnego. W niczym nie przypomina lampy podsufitowej ani kinkietu czy plafonu, lecz wyglądem najbliżej jej do oczka i tak też potocznie jest nazywana. Składa się zwykle z kilku metalowych obejm albo obudowy, które można solidnie przymocować do podłoża. Kluczową kwestią pozostaje wybór elementu świetlnego.

Led

Wykorzystuje do emisji światła superoszczędne diody półprzewodnikowe, a więc dość zaawansowaną technologię. Dzięki zastosowaniu miniaturowych źródeł światła, o znikomych poborach mocy i wysokiej efektywności, osiągnięto wysokie parametry użytkowe.

Współczesne ledy, pobierają moc rzędu 1W, emitując światło o natężeniu do 75 lumenów, czyli bardzo jasne. Właśnie takie ledy ma Pirmo – oprawa kanlux z zintegrowanym elementem świetlnym, który posiada żywotność rzędu 30 000 godzin.

Halogen

Oprawy halogenowe Kanlux zaprojektowane są do pracy ze specjalnymi energooszczędnymi i wymiennymi żarówkami. Pracują one pod bezpiecznym napięciem 12V, a ich standardowa żywotność jest nawet pięciokrotnie wyższa, niż żywotność dobrej jakości tradycyjnej żarówki.

Na rynku dostępne są halogeny emitujące światło o barwie ciepłej, zimnej i neutralnej, zatem wybrać można nie tylko pożądaną ilość światła, lecz również jego odcień.

Co wybrać?

Niezaprzeczalnym faktem pozostaje stwierdzenie, że dobrze zaprojektowane oświetlenie punktowe potrafi uatrakcyjnić każde pomieszczenie bez względu na jego przeznaczenie. Oprócz rozmieszczenia, mocy i temperatury barwowej punktów, zdecydować należy przede wszystkim o technologii, w jakiej wykonane będą elementy świetlne.

Ledy są w tej chwili najbardziej energooszczędną opcją, ale i droższą od halogenów. Oprawy halogenowe Kanlux wyróżniają się nie tylko unikalnym wzornictwem i wysoką jakością wykonania, lecz również łatwością montażu oraz funkcjonalnością.

Podsumowanie

Dla osób ceniących nowoczesny design i nowinki techniczne najlepszym wyborem będzie oprawa Kanlux zintegrowana z ledem. Ci, którzy szukają rozwiązań energooszczędnych, lecz alternatywnych, powinni zdecydować się na oprawy halogenowe z wymiennymi źródłami światła.

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap lubsacro.pl zahradne svetla solarne