Opakowania kartonowe ręcznie zdobione

Większości z nas opakowanie kartonowe kojarzy się ze zwykłym, szarym pudłem, w jakim otrzymujemy zamówione przesyłki. Tymczasem może być ono małym dziełem sztuki, zaskakującym bogatą kolorystyką i rodzajem zastosowanych materiałów. Oto kilka pomysłów na to, jak odmienić kartonowe opakowanie.

Jaki rodzaj opakowania?

Opakowania kartonowe – Elanopack.pl, które nadają się do ręcznego ozdabiania to:
– pudełka,
– torebki,
– torebki na butelki.
Możemy użyć dowolnego rodzaju opakowania. Najlepiej, aby było ono koloru białego – takie najłatwiej się zdobi, ale równie dobrze może to być opakowanie w naturalnym, jasnobrązowym odcieniu.

Materiały

Do ozdobienia opakowania nadają się właściwie wszelkiego rodzaju materiały, a ich wykorzystanie zależy jedynie od naszej kreatywności. Tak więc możemy śmiało wykorzystać znalezione na dnie szuflady:
– guziki,
– nici, kawałki włóczki lub muliny,
– kawałeczki tkanin i filcu,
– wstążki, kokardki, koronki,
– ozdobne, kolorowe piórka,
– suche liście i kwiaty.
Wszystkie drobne przedmioty, które wpadną nam w ręce, mogą znaleźć zastosowanie.

Klej i inne narzędzia

Narzędzia, jakie będą nam niezbędne przy tworzeniu, to:
– nożyczki i nożyk,
– igła i nici,
– klej na gorąco.
Pamiętajmy, by zachować wszelkie możliwe względy bezpieczeństwa, pracując z nożem i gorącym klejem.

Kogo obdarowujemy?

Zanim przystąpimy do pracy, zastanówmy się dla kogo przeznaczone jest opakowanie. Od tego będzie zależał dobór materiałów, technik oraz kolorystyka. I tak na przykład:
– opakowanie na prezent dla babci ozdóbmy piękną, delikatną koronką. Możemy wykończyć je samodzielnie zrobionym na szydełku kwiatuszkiem;
– jeśli obdarowanym ma być małe dziecko – z kawałków filcu możemy wyciąć różnokolorowe zwierzątka. Niech ich oczy wykonane będą z guzików, a ogonki – z kawałków puszystej muliny. Ptaki powinny obowiązkowo mieć pióra;
– opakowanie kartonowe dla zawsze dowcipkującego wujka może mieć szmaciane wąsy, itd.
Ważna jest też okazja, na którą przygotowujemy nasze opakowania kartonowe, i tu musimy posłużyć się naszym taktem i wyczuciem.

Do dzieła!

Skoro mamy już materiały i wiemy, dla kogo robimy opakowanie – możemy zaczynać. Z wybranych przez nas materiałów wycinamy interesujące nas kształty, np. listki z papieru. Za pomocą kleju na gorąco przyklejamy motyw do opakowania. Następnie doklejamy suszone lub papierowe kwiaty i gotowe.
Należy zwrócić uwagę, żeby nie przesadzić z ilością ozdób, opakowanie powinno być odzwierciedleniem naszego dobrego gustu.

Własnoręczne przygotowanie opakowania nie tylko dostarczy nam wiele przyjemności, ale też sprawi, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo.

Kalinowski@chuck.com.pl