Ogród w stylu rustykalnym

Jeśli jesteśmy zwolennikami lekkiego i fantazyjnego stylu, który pozwala na odrobinę dowolności i naturalności, to styl rustykalny z pewnością jest dla nas. Pomyślmy o beztroskich wakacjach na wsi. Poszukajmy w pamięci obrazów z dzieciństwa. Okaże się, że fragment tamtej utraconej sielanki można urzeczywistnić i wprowadzić do naszej własnej przestrzeni.

Dobierzmy odpowiednie rośliny

Niech rośliny rosną dosyć swobodnie. Różnorodność i wybujałość pasują do ogrodu w rustykalnym stylu. Niech będą różnokolorowe i frywolne. Różowe łubiny niech mieszają się z jaskrami i wilczomleczem. Niech fioletowe bodziszki wprowadzą lekkość polnych bukietów.

Dzikie róże w kącie ogrodu wprowadzą romantyzm wiejskich ogrodów, znajdujących się na skraju kultury i natury. Subtelne margerytki niech wnoszą lekkość słonecznego dnia. Pnący się wiciokrzew niech przywodzi na myśl naturalność starych ogrodów. Malwy, słoneczniki i bez. Do tego piwonie i różne gatunki róż. Niech ogród rozkwita niemal od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Dodajmy do tego kamień

Piękne kamienie  z pewnością idealnie podkreślą rustykalny charakter naszej przestrzeni. Zróbmy z nich schody lub ogrodzenie tarasu czy kwietników. Ścieżki wysypane żwirem także okażą się świetnym pomysłem w takim ogrodzie. W otoczeniu starych drzew i obfitej roślinności zaprezentują się nad wyraz naturalnie. Zachowają świetnie także swoją funkcję praktyczną.

Wybierzmy piękne meble

Doskonałe do ogrodu w wiejskim stylu są eleganckie i naturalnie się prezentujące meble z technorattanu, które proponuje Oltre: www.oltre.pl Pozwolą one na idealne przebywanie w romantycznej przestrzeni, w której dowolność natury łączy się z naszą pomysłowością. Sofy, stoły, krzesła, fotele, leżaki – technorattan przypomina naturalne sploty. Nowoczesny design wprowadza do rustykalnego ogrodu pierwiastek współczesności.

Kalinowski@chuck.com.pl