Ogród naszych marzeń!

Ogrody kojarzone są przede wszystkim z miejscami pełnymi zieleni. Coraz więcej osób pragnie jednak, aby znalazło się tam również miejsce odpowiednie do odpoczynku. Okazuje się, że nawet niewielkie ogródki staną się idealnym miejscem do relaksowania się z książką czy w gronie znajomych. Jak zaaranżować ogród?

Z pewnością pierwszym krokiem będzie rozejrzenie się za odpowiednimi meblami ogrodowymi. Znajdziemy je w sklepach ogrodniczych i budowlanych, jednak największą ofertę znajdziemy wprost u producentów, którzy zazwyczaj sprzedają je klientom detalicznym poprzez stronę internetową.
Wśród najpopularniejszych mebli ogrodowych wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe oraz aluminiowe. Oba te materiały łączy olbrzymia wytrzymałość na odkształcenia, uszkodzenia czy ścieranie. Zarówno technorattan jak i aluminium są niezwykle lekkie, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.
Konkretne elementy zgrupowane są w kolekcje – nie ma jednak konieczności kupowania wszystkich części zestawu. Wybierzmy te, które faktycznie sprawdzą się w naszym ogrodzie i nie zajmą zbyt wiele miejsca. Mogą być to np. cztery fotele i stolik lub stół i dwie ławy. Ciekawym uzupełnieniem mogą być donice i skrzynie wykonane z tego samego materiału co meble.

Dodatki do mebli ogrodowych

Jeśli pragniemy, aby nasz kącik do relaksu na świeżym powietrzu był jeszcze bardziej dopasowany do naszych potrzeb możemy wybierać w dziesiątkach dodatków. Jeden z nich okaże się jednak niezbędny! Parasole przeciwsłoneczne pozwolą zmniejszyć promieniowanie słoneczne w miejscu odpoczynku oraz zminimalizują ryzyko udaru. Są one tworzone w różnorodnych konstrukcjach: mogą być rozkładane klasycznie, być montowane na wysięgnikach. Warto zwrócić uwagę na sam baldachim – to ich tworzenia wykorzystywane są tkaniny wysokiej jakości.

Kalinowski@chuck.com.pl

gril na predaj pomôcky na grilovanie etc-sa.com