Oferty nadmorskich hoteli

Wreszcie nadszedł czas wakacyjnych urlopów. Część z nas wybiera się nad morze, czy to w Polsce, czy za granicę. Największym problemem nie jest jednak sama lokalizacja, a wybór hotelu, który będzie podyktowany różnymi względami. Co mają w swojej ofercie różne nadmorskie hotele?

Standard pokoi

Pierwszą rzeczą, jaką możemy zauważyć już przeglądając foldery reklamowe, są niesamowite różnice w standardzie oferowanych pokoi. W zależności od klasy hotelu pokoje wyposażone są np. w:
– klimatyzację – znacznie podnosi ona jakość naszego urlopu, pozwalając odpocząć od skwaru panującego na zewnątrz. Jednak taką frajdę zaoferuje nam tylko luksusowy hotel nad morzem starydziwnow.pl, nie ma co marzyć o niej w najtańszych miejscach;
– łazienkę – łazienka na wyłączność, przynależąca do konkretnego pokoju to także raczej luksus. Warto jednak zdecydować się na nieco wyższą cenę za pokój, ale uniknąć kolejek pod prysznic czy do toalety. Nie jesteśmy przecież na obozie harcerskim;
– telefon w pokoju i lodówka z minibarem;
– sejf w pokoju – bardzo przydatny, jeśli obawiamy się utraty dokumentów i pieniędzy;
– bezpłatny dostęp do WiFi oraz telewizji satelitarnej.

Lokalizacja

Czyli położenie naszego hotelu względem morza. Najbardziej luksusowe hotele nad morzem są umiejscowione dosłownie kilkadziesiąt metrów od niego. To daje nam niesamowity komfort – aby ochłodzić się w wodzie i popływać, albo po prostu poleżeć na ciepłym piasku, wystarczy zrobić zaledwie kilka kroków.
Im dalej od morza, tym niższe ceny hotelu będą obowiązywały.

Dodatkowe atrakcje

Tylko luksusowy hotel nad morzem będzie miał w swojej ofercie takie atrakcje jak:
– basen do stałej dyspozycji klientów, może to być basen odkryty i wyposażony w zjeżdżalnie, oraz kryta pływalnia, z której skorzystamy niezależnie od pogody,
– fitness – za dodatkową opłatą zadbamy o zdrowy wygląd swojego ciała, biorąc udział w zajęciach fitness,
– strefa SPA – oferujący masaże przy użyciu różnych olejków eterycznych, balsamów, kwiatów, a nawet mleka koziego.
Hotel niższej klasy nie będzie takich atrakcji zapewniał.

Posiłki

Oferta hoteli dotycząca posiłków także jest różna. W zależności od pakietu, na jaki się decydujemy, może to być:
– samo śniadanie,
– śniadanie z obiadem,
– pełne wyżywienie.
W luksusowym hotelu nad morzem zjemy ze szwedzkiego stołu albo zamówimy posiłek do pokoju, natomiast w małym, kameralnym hoteliku będziemy musieli zejść do jadalni.

Jak widać, wybierając się nad morze możemy liczyć na ekstra usługi, jednak będziemy musieli za nie zapłacić nawet kilkakrotnie więcej niż za mały, domowy hotelik. Wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Kalinowski@chuck.com.pl