Odzież po liposukcji – rodzaje

Po przejściu zabiegu liposukcji, czyli odsysania nadmiernej ilości tłuszczu z ciała potrzeba staje się specjalna bielizna, a zarazem odzież uciskowa. Istnieje wiele jej rodzajów – w zależności od miejsca i rozległości przeprowadzonego zabiegu.

O odzieży po liposukcji

Ważne jest to, by takie ubrania były wysokiej jakości – po pierwsze, aby osoby je noszące czuły się komfortowo, a po drugie, by skóra mogła oddychać. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu odpowiednio dobranego materiału. W niektórych przypadkach jest on nawet cztero-kierunkowy, co daje dodatkowy efekt mikromasażu ciała. Często jest dwuwarstwowy, co pomaga w swobodnym poruszaniu i w zwykłej pracy mięśni. Ubrania po liposukcji są zrobione w taki sposób, by dawać pożądany ucisk we wszystkich kierunkach, a także w miejscach trudno dostępnych. Etap rekonwalescencji wymaga noszenia tej odzieży od trzech tygodni do nawet kilku miesięcy, dlatego by można było łatwo ją wkładać i zdejmować posiada liczne zapięcia, oraz ładnie dopasowuje się do budowy anatomicznej ciała. Ważne jest, by dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar – dokładne informacje na ten temat zazwyczaj podane są na etykietach dołączonych do odzieży.

Co można wybrać?

Jak już było wspomniane wcześniej – rodzaj wybranej odzieży zależy od tego, gdzie przeprowadzana była liposukcja. Na szczęście obecnie na rynku istnieje odzież po liposukcji dopasowana do każdego fragmentu ciała. Należy także wspomnieć, że występuje ona w różnych rozmiarach, a także kolorach. Tak więc w ofercie takich elementów odzieży znajdują się przede wszystkim:
– bandaż kompresyjny na szyję i podbródek,
– biustonosz pooperacyjny,
– body uciskowe: klatka piersiowa-talia, albo ramiona-klatka piersiowa-talia,
– bielizna uciskowa po liposukcji: od żeber do kostek,
– gorset po liposukcji: od talii do kostek lub do łydek, albo od żeber do kolan,
– gorset uciskowy po liposukcji: klatka piersiowa- ramię-plecy,
– dzież uciskowa po liposukcji ramion,
– opaska stabilizująca implanty piersi,
– ubranie uciskowe: od żeber do łydek,
– ubranie uciskowe z majtkami po liposukcji.
Wyżej wymienione propozycje to najczęściej odzież po liposukcji dla kobiet, ale oczywiście na rynku dostępne są także gorsety i ubrania w stylu mody dla mężczyzn, którzy poddali się zabiegowi odsysania zbędnego tłuszczu. Jak więc widać, dla obu płci wybór odzieży po liposukcji jest dość szeroki i uwzględnia różne partie ciała. Jeśli więc pacjent będzie je nosił i stosował się do wszystkich zaleceń lekarza, efekty zabiegu będą bardzo skuteczne i widoczne.

Zapraszam po więcej informacji na stronęodzież po liposukcji (bielizna uciskowa).

Kalinowski@chuck.com.pl