Odpoczynek w ogrodzie – jak go zaplanować?

Możliwość wypoczywania w ogrodzie to jedna z najlepszych stron wiosny i lata. Okazuje się, że nawet niewielki skrawek ziemi będzie odpowiedni do tego, aby urządzić w nim miejsce do siedzenia czy zabaw. Jakie są najpopularniejsze formy aranżacji ogrodu w celu stworzenia miejsca do relaksu? Oto kilka podpowiedzi!

Odpowiednie meble

podstawą jest kupno odpowiednich mebli i stworzenie miejsca do wspólnego spożywania śniadań na świeżym powietrzu, kosztowania kawy. W sklepach budowlanych i ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących mebli ogrodowych, warto jednak przyjrzeć się z bliska ofertom konkretnych producentów. Najczęściej kupowane meble to te wykonane z technorattanu oraz z aluminium. Kupowane dawniej meble drewniane są znacznie rzadziej wybierane ze względu na ich wagę. Meble technorattanowe odznaczają się przede wszystkim lekkością, wykonaniem z trwałego materiału. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, mającym imitować klasyczny, naturalny rattan. Tworzywo to odporne jest na uszkodzenia, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, zmiennej temperatury. Warto również wspomnieć, że technorattan bardzo łatwo utrzymać w czystości – jego powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką nasączoną detergentem.

Meble wykonane z aluminium również stanowią jeden z częściej wybieranych produktów. Są lekkie, prezentują się niezwykle elegancko (szczególnie ozdobione kontrastowymi poduchami). Meble aluminiowe także z łatwością oczyścimy z pyłków czy zabrudzeń.

1

A może ogrodowe SPA?

SPA ogrodowe to dobre rozwiązanie dla osób szukających jeszcze większych możliwości odpoczynku. Wiele firm oferujących meble ogrodowe poszerza swoją ofertę o wysokiej klasy wanny z masażerami oraz jacuzzi. Na okres nocy czy w czasie niepogody wanny takie przykrywa się dedykowanymi plandekami.

Kalinowski@chuck.com.pl