O czym trzeba pamiętać decydując się na liposukcję

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu liposukcji. To właśnie dzięki niemu można w szybki sposób pozbyć się zbędnych centymetrów z wybranej partii ciała co zachęca do korzystania z zabiegu przede wszystkim kobiety. Na czym polega zabieg i dlaczego konieczny jest zakup odzieży po liposukcji?

Czym jest liposukcja

To popularna operacja kosmetyczna znana także jako „odsysanie tłuszczu”. W czasie zabiegu lekarz może usunąć tłuszcz z różnych partii ciała pacjenta, w zależności od budowy ciała osoby poddającej się liposukcji jest to brzuch, pośladki, uda, czy nawet ramiona. Oczywiście w czasie trwania jednego zabiegu nie można usunąć dowolnie wybranej ilości tłuszczu, bowiem istnieją pewne ograniczenia. Warto także zdawać sobie sprawę, że po przebytym zabiegu odsysania tłuszczu konieczne jest przejście rekonwalescencji, w czasie której istotną rolę odgrywa odzież po liposukcji.

Ważna rola odzieży po liposukcji

Wiele osób decydujących się na liposukcję nie ma świadomości, że to jak bardzo satysfakcjonujące będą efekty zabiegu zależy w dużej mierze od ich postępowania przez kilka miesięcy po przejściu zabiegu. Bardzo ważnym elementem rekonwalescencji jest odzież po liposukcji, w którą powinna zaopatrzyć się każda osoba, która zdecydowała się na odessanie tłuszczu.

Co ważne, przez pierwsze 24 godziny od momentu wykonania zabiegu odzież po liposukcji powinno się nosić bez przerwy. W późniejszym okresie rekonwalescencji można pozwolić sobie na zrobienie krótkich przerw. Kupując bieliznę uciskową dobrze zdecydować się na tą o naprawdę wysokiej jakości, by zapewnić sobie komfort jej noszenia oraz mieć pewność, że efekty zabiegu będą naprawdę satysfakcjonujące.

Co daje noszenie bielizny uciskowej?

Dzięki noszeniu specjalnej odzieży po liposukcji można uniknąć powstania krwiaków, które są nie tylko bolesne, ale również nie wyglądają estetycznie. Ponadto dobrze dobrana odzież po liposukcji może zapobiec powstaniu zwisającej skóry, czego życzy sobie chyba każda osoba poddająca się zabiegowi.

Kalinowski@chuck.com.pl