Nowy materac na dobranoc

Nieprzespana noc jest zazwyczaj początkiem nieudanego dnia. Ból głowy, rozdrażnienie, wzmożony apetyt i problemy z koncentracją to tylko część skutków niewyspania. Często przyczyna bezsenności okazuje się dość prozaiczna – spanie na źle dobranym materacu. Jaki materac warto mieć w swojej sypialni, ale wreszcie zacząć budzić się z uśmiechem na twarzy? Sprawdź!

Najpopularniejsze rodzaje materacy

Lateksowe, sprężynowe, piankowe, kieszeniowe, kokosowe… Producenci oferują różne rodzaje materacy wykonanych z materiałów o odmiennej specyfice. To, jaki model sprawdzi się w Twojej sypialni, zależy od wielu czynników – osobistych preferencji, schorzeń, a nawet ilości osób śpiących w jednym łóżku. Alergikom szczególnie rekomendowane są modele z lateksu, a osobom śpiącym z partnerem – materace kieszeniowe punktowo reagujące na nacisk. Ciekawą propozycją są nowoczesne modele z pianki termoelastycznej.

Przede wszystkim – odpowiednia twardość

Najważniejszym parametrem wpływającym na komfort w pozycji leżącej jest twardość materaca. Materace dostępne są zazwyczaj w trzech wariantach – twardym, średnim oraz miękkim. Jeszcze do niedawna zwykło się twierdzić, że im twardsza jest powierzchnia, na której śpimy, tym lepiej dla naszego zdrowia. Dzisiaj specjaliści zrywają z tą zasadą i mówią jednoznacznie, że stopień twardości materaca powinien być dostosowany do wagi. Materac powinien dawać równomierne podparcie kręgosłupowi na całej jego długości i odciążać mięśnie. Z reguły osoby lekkie powinny spać na bardziej miękkich materacach, natomiast cięższe – na twardszych.

Wysokiej klasy materac w atrakcyjnej cenie

Ceny materacy w popularnych sklepach sieciowych mogą negatywnie zaskoczyć. Czy wymiana materaca musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami? Niekoniecznie! Zanim wybierzesz się na zakupy w poszukiwaniu idealnego modelu, sprawdź ofertę dostępną w sieci. Znaczna część producentów prowadzi sprzedaż on-line. Kupując bezpośrednio u producenta, możesz nie tylko zaoszczędzić niemałą kwotę, ale również zamówić materac na wymiar.

Kalinowski@chuck.com.pl