Nowoczesny betakaroten bez recepty

Betakaroten często stosowany jest masowo w okresie poprzedzającym wyjazdy urlopowe i wypoczynek letni, ponieważ większość osób z lekcji biologii jeszcze na poziomie szkoły podstawowej pamięta, że jest on jednym z kluczowych składników wspomagających naturalne predyspozycje skóry człowieka do pochłaniania promieniowania UV i przekształcania go w barwnik skóry, a więc przydaje się głównie do opalania.

Dzisiaj jednak wiedza w zakresie tego, jak ważny jest beta karoten nie tylko dla skóry człowieka, jest znacznie szersza, a producenci leków bez recepty udoskonalili formuły w taki sposób, aby beta karotenowi w innowacyjnych produktach medycznych towarzyszyły inne prozdrowotne mikroelementy i substancje aktywne.

Beta karoten w procesach metabolicznych

Metabolizm beta karotenu przez ludzkie komórki jest już zdecydowanie lepiej rozpoznany. Dzięki licznym badaniom i pracom klinicznym wiadomo, że beta karoten jest związkiem, który wraz z enzymami wątrobowymi jest w stanie zdziałać dla organizmu zdecydowanie więcej niż ochronić go przed zgubnym działaniem promieniowania UV na plaży. Może chociażby wydatnie przyczyniać się do obniżania poziomu złego cholesterolu we krwi, co ma kolosalne znaczenie dla osób w grupie ryzyka chorób serca i miażdżycy.
Udowodniono także, że jakościowy beta karoten z substancjami wspomagającymi jego wchłanianie jest w stanie mocno poprawić pracę grasicy chroniąc ją przed wolnymi rodnikami. Oczywiście wysokie stężenie beta karotenu w organizmie człowieka sprawia, że o wiele łatwiej jest naturalnym procesom metabolicznym w komórkach organizmu wyprodukować witaminę A, a wtedy nie ma potrzeby jej suplementowania pod syntetycznymi postaciami.

Inne korzyści z używania beta-karotenu

Beta karoten, co nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ma ogromny wpływ na naturalną produkcję witaminy A przez organizm. Ma to spore znaczenie także dla zdrowia oczu i prawidłowej pracy wszystkich instrumentów wzroku. Natomiast jako bardzo skuteczny przeciwutleniacz, może poważnie przyczynić się do obniżenia ryzyka zachorowania na nowotwór, podobnie jak wszystkie inne antyoksydanty. Te i wiele innych ciekawostek na temat nowoczesnych produktów z beta karotenem znaleźć można na stronach aptek internetowych, gdzie nie brakuje także zwykłych informacji produktowych.

Kalinowski@chuck.com.pl