Nowoczesne okna – czym różnią się od okien tworzonych 20-30 lat temu?

W Polsce moda na wymianę okien nie mija, a firmy stolarskie mają pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą spadających cen, jak również licznych dopłat płynących ze spółdzielni mieszkaniowych. Nowoczesne okna znacząco różnią się technologią wykonania i materiałami o d tego, co było normą jeszcze 20-30 lat temu. Na co warto zwrócić uwagę?

Nowoczesne materiały!

Podstawą jest zastosowanie nowoczesnych tworzyw i materiałów. Dawniej było to przede wszystkim impregnowane drewno, które jednak po latach lubiło się rozwarstwiać, a tym samym: przepuszczać do mieszkań chłód. Obecnie ramy okienne tworzone są z wysokiej jakości PCV, jak również doskonale zaimpregnowanego drewna. Oba tworzywa są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury, odkształcenia, zarysowania. Na uwagę zasługuje również to, w jaki sposób rozwiązano sprawę uszczelnień – również uszczelki stanowią zupełnie inną technologię niż dawniej. Są one znacznie wytrzymalsze, odporne na niskie temperatury.
Wymiana okien w mieszkaniach czy domach to jednak nie tylko kwestia estetyczna. Przede wszystkim rozwiązanie to pozwala na zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Nowoczesne okna są szczelne, nie przepuszczają chłodnego powietrza.
Czytaj więcej na okna-internorm.pl.

Kalinowski@chuck.com.pl

toqot.pl webcrx.pl godsplanet4haiti.org