Nowoczesne kursy internetowe

Współcześnie każdy z nas praktycznie każdego dnia korzysta z sieci internetowej. Młode osoby przesiadują godzinami na portalach społecznościowych, starsi cenią sobie możliwość oglądania filmów online, jak również sprawdzania najnowszych wiadomości z kraju i ze świata. Internet daje praktycznie nieograniczone możliwości związane z zyskiwaniem nowej wiedzy, poszerzaniem zainteresowań, szukania informacji o naszych hobby. Internet okazuje się być również idealnym miejscem do poszerzania kwalifikacji zawodowych. Jak to możliwe?

Obecnie w sieci znajdziemy nie tylko wiele portali tematycznych, pozwalających zdobyć wiedzę na dany temat, ale też wiele platform e-learningowych. Umożliwiają one uczenie się bez wychodzenia z domu. Jak działają? Kto może zostać ich użytkownikiem?

Dla kogo tworzone są platformy e-learningowe?

Platformy e-learningowe dedykowane są konkretnym grupom odbiorców – najpopularniejsze dotyczą programowania, projektowania wnętrz, projektowania grafik komputerowych oraz obróbki zdjęć. Na platformach znajdziemy wiele interesujących materiałów wideo w języku polskim, tworzonych przez doświadczonych specjalistów. Materiały dzielone są na grupy oraz stopień trudności – na początku wykorzystuje się te dotyczące podstawowych możliwości danych programów komputerowych, kolejne zaś przechodzą do coraz bardziej skomplikowanych funkcji. Materiały kupujemy jak w klasycznym sklepie, dodając je do wirtualnego koszyka. Po zakończeniu wybierania wystarczy uiścić opłatę metodą online. Wraz z zaksięgowaniem wpłaty materiały zostają dołączone do naszego konta – możemy korzystać z nich bezterminowo, co z pewnością jest bardzo wygodne. Wiele platform umożliwia również ściągnięcie materiałów na swój prywatny komputer. Wśród kursów cieszących się największym zainteresowaniem wymienia się kurs Revit, kurs Blender i kurs Photoshop.

Kalinowski@chuck.com.pl