Nowoczesne inspiracje do ogrodów

Jak nas widzą, tak nas piszą – ogród jest miejscem, który wiele mówi o mieszkańcach. To właśnie on wywiera na naszych gościach pierwsze wrażenie, które wpływa na postrzeganie gospodarzy. Wystrój ogrodu jest więc równie ważny jak wystrój wnętrza naszego domu. Aby stworzyć wokół swojej posesji przyjazne miejsce, które będzie cieszyło oko i napawało duszę, warto poznać najnowsze trendy branży outdoorowego wystroju.

Porządne meble przede wszystkim

Jednym z najważniejszych elementów, które tworzą istotę ogrodu i tarasu są meble. Niepodważalnym hitem, który od kilku sezonów nie schodzi z piedestału, są zestawy mebli ogrodowych z technorattanu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, wśród których prym wiodą systemy modułowe, dające możliwość kreatywnej aranżacji przestrzeni. Technorattanowe wyposażenie jest uniwersalne – harmonijnie uzupełnia ogrody utrzymane w tradycyjnym stylu oraz świetnie współgra z minimalistycznymi przestrzeniami w nowoczesnej nucie. Wybór jest naprawdę szeroki, począwszy od małych dekoracyjnych elementów, poprzez pojedyncze meble, takie jak leżaki czy huśtawki, aż po kompletne zestawy wypoczynkowe. Dodatkowo rattan syntetyczny sprawdzi się na otwartych przestrzeniach jak nic innego – odporny na działanie warunków zewnętrznych, niezniszczalny dla promieniowania UV oraz łatwy w utrzymaniu stanowi rozwiązanie idealne.

Jeśli ogród to… rośliny!

Coraz szybsze tempo życia spowodowało ogólnoświatową tendencję zwrotu ku temu, co naturalne i pierwotne. Powrót do korzeni uwidacznia się również w ogrodowych trendach. Zamieniając równo strzyżone żywopłoty na swobodne krzewy, nienaturalnie soczysto-zielony trawnik na ukwieconą łąkę i misternie skomponowane klomby na dzikie rośliny, stworzysz na swojej posesji magiczny klimat. Rozkoszując się ciepłem na leżaku za każdym razem poczujesz się jak na wakacjach pośród górskich hal.

Kalinowski@chuck.com.pl