Nowoczesna sauna do domu

Sauny dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym mogą się pojawiać także w domach prywatnych, a do ich zamontowania nie jest potrzebne duże pomieszczenie. Coraz częściej w saunach wykorzystuje się również inne rozwiązania niż wykorzystanie pary, która wspomaga oczyszczanie organizmu.

Sauna do domu – dlaczego warto ją nabyć


Działanie tradycyjnej sauny wykorzystuje podgrzewanie pary wodnej, która ogrzewa ciało, podnosząc odporność organizmu. Dodatkowo ogrzanie ciała wspomaga oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji i metali ciężkich. Miłośnicy sauny podkreślają, że można z niej korzystać także po to, aby przyspieszyć walkę z cellulitem oraz wygładzić skórę. Oczywiście ogrzewanie ciała zwiększa wydzielanie potu, a pośrednio również przyspiesza utratę dodatkowych kilogramów. Jednak przy tradycyjnych saunach parowych istnieje również długa lista przeciwwskazań do korzystania z relaksu w saunie.

Nie tylko sauny parowe


Także w domach prywatnych można zainstalować tradycyjne sauny, przy czym ich montaż wiąże się z koniecznością dostosowania pomieszczenia do specjalnych wymogów. W takim pomieszczeniu powinna być zamontowana dodatkowa wentylacja oraz odpływy kanalizacyjne. Podobne wymogi są stawiane przed saunami, które łączą w sobie również działanie łaźni parowej. Takie rozwiązania przypominają brodziki prysznicowe, które wymagają nieco więcej miejsca do montażu. Na rynku pojawiły się również sauny wykorzystujące podczerwień. Taka sauna do domu może być wykorzystywana również przez osoby z chorobami układu krążenia, bowiem nie wykorzystuje one pary wodnej do ogrzania organizmu.

A może ruska bania


Zazwyczaj sauna do domu to sauna fińska lub sauna, która jest do niej zbliżona swoją funkcjonalnością. Takie sauny mogą być również saunami zewnętrznymi, jednak obok sauny fińskiej dostępne są także tradycyjne ruskie banie. Ruska bania składa się z dwóch oddzielnych pomieszczeń. W jednym z nich użytkownicy przygotowują się do korzystania z kąpieli w parze wodnej, w drugiej natomiast z niej korzystają.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Megiw

Kalinowski@chuck.com.pl