Nowe trendy projektowania stron internetowych

Właściciel jednej z gdańskich firm, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych uważa nawet, że kreatywne osoby, zajmujące wysokie stanowiska w firmach i co ważne – nie mające doświadczenia, ani wykształcenia w zakresie projektowania stron nie są w stanie zaplanować dobrej kreacji. Zwykle forsuje swoją wizję z uwagi na wysokie stanowisko w firmie i dobrą charyzmę. Nakazują agencji wykonywać rzeczy które później okazują się średnie i są trudne w przeprojektowaniu.

Ważna jest nie tylko estetyka projektu ale też funkcjonalność dla użytkowników. Budując stronę internetową trzeba wczuć się w rolę klienta – kierować go argumentami racjonalnymi, emocjami, albo innym rodzajem doświadczeń. Należy pamiętać, że klienci chcą z reguły wykonać proste czynności na stronach internetowych i chcą dokonać tego bez wysiłku intelektualnego. Strony nie mogą być Escape Roomem, nad którym należy się zmóżdzyć – gwarantuje to ucieczkę 90% userów. Nie jest to dobra strategia nawet jeśli chcemy mocno przefiltrować swoich odbiorców i trafić tylko do tych którzy rzeczywiście mają szansę na zakup produktu czy usługi. Ważnym czynnikiem zawsze jest pozyskiwanie ruchu na stronę Dlatego sam projekt strony nie może odstraszać nikogo, kogo już udało się na nią skierować.  To tak jakbyśmy zaprosili wegetarian na imprezę i serwowali jedynie mięso z grilla. A na pytanie, czy mogą sobie usmażyć ser halloumi odpowiadamy – wszystkie sklepy w okolicy są zamknięte, sera nie dostaniecie.

Polecamy Państwu profesjonalne usługi projektowania stron internetowych, które oprócz funkcjonalności działają szybko, są responsywne i dobrze zoptymalizowane pod pozycjonowanie.

Kalinowski@chuck.com.pl