Niezwykła atmosfera w ogrodzie – jak ją stworzyć?

Nasze ogrody do niedawna były miejscami, gdzie nieliczni hodowali kwiaty, krzewy, rośliny jadalne. Coraz częściej widzimy jednak w ogrodzie potencjał. Najczęściej pragniemy, aby ogród stał się miejscem wypoczynku oraz możliwości związanych z rekreacją. Odpowiednie zaaranżowanie ogrodu sprawi, że faktycznie stanie się on naszym ulubionym miejscem do relaksu, szczególnie po długim dniu w pracy czy w szkole. Od czego zacząć przygotowania tego miejsca?

Trawnik jak ze snów!

Podstawą jest zadbanie o trawnik oraz rośliny. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni w ogrodzie pozwoli nam na umieszczenie w nim klombów kwiatowych lub też miejsca na sadzonki oraz przestrzeni do postawienia mebli ogrodowych czy domu grillowego. W przypadku kwiatów nie musimy posiadać wielkiego doświadczenia, aby stworzyć elegancką kurtynę z roślin. W sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących sadzonek, które pozwolą na zaaranżowanie kwiatowego czy ziołowego zakątka. Zioła są modne – warto o tym pamiętać i korzystać z nich nie tylko w ogrodzie, ale i w kuchni! Ważna jest także trawa – możemy wysiać ją z nasion lub też skorzystać z gotowych rozwiązań, jakimi są rolki trawy do rozwijania wprost na ziemi.

Grillowanie w czasie niepogody

Aby stworzyć miejsce do siedzenia warto kawałek gruntu wyłożyć kostką brukową – dzięki niej meble nie będą się zapadać w ziemi, dodatkowo ich czyszczenie nie sprawi nam żadnego problemu.
Ciekawym rozwiązaniem w ogrodach są również drewniane domki ogrodowe – służą one zazwyczaj przygotowaniu grilla, bez względu na pogodę. Wnętrze domu jest wyposażone w taki sposób, aby przy centralnie położonym stole mogło zasiąść kilka osób. Wewnątrz znajduje się także specjalnie przygotowany rożen, a sam domek posiada idealny system wentylacji, aby dym z grilla mógł swobodnie ulatywać.

Kalinowski@chuck.com.pl