NIEZBĘDNE ELEMENTY W KAŻDYM PROGRAMIE HOTELOWYM

Automatyzacja ułatwia życie i prowadzenie biznesu – to fakt, z którym trudno dyskutować (o jej wpływie na rynek pracy innym razem). Również w branży hotelarskiej maszyny i komputery systematycznie zyskują na znaczeniu, w czym zdecydowanie największy udział mają programy hotelowe. Bronienie się rękami i nogami przed nowymi technologiami jest pozbawione sensu – tym bardziej, że stosujący takie systemy jak NFHotel od NetFactory hotelarze odnoszą cały szereg konkretnych korzyści.


Połączenie z globalną siecią

Porządne oprogramowanie hotelarskie po prostu musi robić właściwy użytek z tego, jak wiele możliwości daje dziś internet. Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko radykalne zwiększenie liczby kanałów sprzedaży. Kiedyś zarezerwowanie pobytu wymagało skontaktowania się z recepcją, dziś wystarczy trochę poklikać w module rezerwacji on-line na stronie www albo portalu rezerwacyjnym w rodzaju booking.com. Ogarnięcie tylu informacji zwyczajnie wykracza poza ludzkie możliwości.

Dlatego też dobry program hotelowy w parę sekund wykona pracę, która nawet najbardziej doświadczonemu recepcjoniście zajęłaby nawet kilkadziesiąt minut. Koronny przykład to aktualizowanie extranetu. Nie trzeba się zastanawiać, jak uniknąć overbookingu, skoro można zdać się na niezawodny automat systemu komputerowego.

Kalinowski@chuck.com.pl