Nieruchomości komercyjne

Nieruchomości komercyjne to lokale wynajęte, bądź wykupione w celu uzyskania dochodów. Są to wszystkie hale magazynowe, biurowce, place składowe, czy inne nieruchomości, mające charakter nie-mieszkalny.

Podejmując się działalności gospodarczej, musimy liczyć się z kosztami, niezbędnymi do rozpoczęcia pracy. Najważniejszym wyborem, stanowiącym o dalszym rozwoju firmy, jest decyzja odnośnie lokalu.

Czym kierować się przy wyborze nieruchomości komercyjnej?

Wszystko zależy od rodzaju biznesu, którym chcemy się zająć. W przypadku hotelu zastosujemy nieco inne kryteria, niż w przypadku biura rachunkowego. Zastanówmy się na czym nam najbardziej zależy i czego oczekujemy od nieruchomości oraz od jej okolicy.

Wybierając miejsce kierujmy się tym, gdzie jest serce miasta, w którym zazwyczaj przebywa najwięcej ludzi. Jeżeli planujemy otworzyć restaurację, podstawą jest dobrze widoczny lokal, najlepiej znajdujący się w centrum. Jeśli ma to być nieruchomość pod hotel, dobrą opcją będzie miejsce zlokalizowane przy głównej drodze, z dużym parkingiem dla gości. Z kolei jeżeli planujemy otworzyć biuro rachunkowe, nie mamy takiego nacisku, aby ktoś nas zauważył i możemy zdecydować się na miejsce oddalone od centrum, które zapewne będzie nieco korzystniejsze finansowo.

Nie dajmy się także nabrać na pierwszą, lepszą ofertę w Internecie od nieznanego nam dewelopera. Chcąc mieć stu procentową pewność, o słuszności decyzji, obejrzyjmy je na żywo i wówczas podpiszmy umowę, nigdy w odwrotnej kolejności! Każdy ruch musi być przemyślany, aby nie skutkował pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Generowanie zysków na nieruchomości komercyjnej

Nieruchomość może być przedmiotem umowy najmu stając się produktem inwestycyjnym, który sam w sobie będzie przynosił dochody właścicielowi. Jeżeli więc, nie mamy głowy do interesów, ale posiadamy wystarczające fundusze, aby kupić takową nieruchomość, możemy to zrobić, w celu pozyskiwania opłat za wynajem.

Takim sposobem zabezpieczamy się na następne lata, ponieważ najemca podpisując umowę jest zobowiązany do ich uiszczania. Comiesięczny dochód bez dodatkowego nakładu pracy, brzmi interesująco, wystarczy jedynie wybrać dobre miejsce, w którym znajdować się będzie nasz lokal.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap atmlive.pl gazetastonoga.pl