Mrówki w domu – jak się ich pozbyć?

Zauważyłaś, że w Twoim domu pojawili się nieproszeni goście? Mrówki zadomowiły się u Ciebie na dobre i nie wiesz, jak się ich pozbyć? Mamy dla Ciebie garść porad, które pomogą Ci uporać się z tym problemem.

Na wstępie musisz zadać sobie pytanie, czy masz czas i ochotę walczyć z mrówkami w pojedynkę (ostrzegam, walka może być zażarta – nie tak łatwo pozbyć się intruzów!), czy wolisz zlecić to zadanie specjalistom? Jeśli zdecydujesz się na samodzielną walkę z mrówkami możesz skorzystać z kilku sposobów: trasy wędrówek mrówek spryskać sokiem z cytryny, posmarować wazeliną, lub posmarować octem. Możesz też rozłożyć na tej trasie pachnące zioła, takie jak: lawenda, majeranek, czy mięta. Konieczne będzie też częstsze sprzątanie mieszkania tak, by okruchy spadające na podłogę nie przyciągały mrówek.

Kolejnym istotnym elementem może okazać się konieczność zakupienia pojemników próżniowych do przechowywania jedzenia (uwaga! Pokarmy, których nie jesteś w stanie zamknąć w pojemnikach, koniecznie przechowuj w lodówce!). Jeśli jednak wszystkie powyższe metody zawiodą, możesz zdać się na specjalistów. Zamów usługę firmy specjalizującej się w walce z owadami. Pracownicy za pomocą odpowiednich, bezpiecznych dla zdrowia środków (to istotne, jeśli w domu są małe dzieci) z pewnością poradzą sobie z usunięciem mrówek z Twojego mieszkania.

Źródło: Usuwanie mrówek – Karaczan

Tags

Kalinowski@chuck.com.pl