Możesz znów mieć piękny uśmiech

Wizyta u dentysty dla nikogo nie jest przyjemnością. Jednak, żeby mieć zdrowe i ładne zęby nieraz trzeba się trochę nacierpieć. Warto jednak podjąć się leczenia, aby za każdym razem, kiedy coś nas rozśmieszy nie zasłaniać nerwowo ust.

Korony porcelanowe – zdrowy i estetyczny uśmiech

Często jedzone posiłki, a także uwarunkowania genetyczne powodują, że kolor naszych zębów nie jest taki, jakiego byśmy sobie życzyli. Jednak to nic straconego, gdyż na nieco mniej estetycznego zęba można nałożyć koronę porcelanową.

W przypadku gdy zęby zniszczyła próchnica, można uratować swój uśmiech i przywrócić mu dawny blask, stosując korony porcelanowe na podbudowie ze złota. Podbudowa rzecz jasna jest niewidoczna pod koroną zęba, a jej obecność nie tylko pozwala na jej estetyczne zamocowanie, ale również chroni ząb przed próchnicą. Właściwa pielęgnacja korony porcelanowej na złotej podbudowie zapewni nam trwały efekt. Taka korona może być funkcjonalna przez wiele lat podobnie do naturalnej korony zębowej.

Korony protetyczne – uzupełnij braki w swoim uzębieniu i nie wstydź się uśmiechać

Z różnych powodów można stracić zęby. Może to być uraz mechaniczny lub wynik osłabienia zębów przez branie leków wpływających negatywnie na stan uzębienia, a innym razem nieleczone choroby zębów. Niezależnie od przyczyny można postarać się z powrotem o piękny uśmiech, stosując korony protetyczne. Korony protetyczne umieszczane są także na implancie, który wstawiany jest w miejsce korzeni i nazywany wkładem koronowo-korzeniowym. Koronę na implant wkłada się po zespoleniu implantu z kością zęba. Można zastosować korony porcelanowe na metalowej podstawie lub korony pełnoceramiczne na bazie tlenku cyrkonu. Dzięki dwóm zabiegom można uzyskać ponownie wspaniałe zęby.

Korony Katowice – spraw sobie uśmiech na lata

Każdy kto lubi się uśmiechać, a ma braki w uzębieniu lub zniszczone zęby musi się bardzo pilnować, aby nie eksponować ich nadmiernie. Niektórym osobom ze względu na budowę szczęki trudno jest ukryć zęby w przypadku spontanicznego uśmiechu, dlatego aby się nie męczyć tym bardziej powinny zadbać o naprawę swojego uzębienia i pójść do dentysty. Po okresie gojenia, które trwa około 2 miesięcy można nakładać na zęby korony protetyczne.

Dbanie o zęby jest niezwykle istotne. Czasem jednak nawet częsta higiena z różnych powodów nie uchroni przed utratą zęba. W takiej sytuacji zakładanie koron protetycznych jest prawdziwym wybawieniem. Wcześniej rzecz jasna należy przeprowadzić szereg konsultacji z dentystą, a następnie następuje etapowe odbudowywanie pięknego uśmiechu.

Kalinowski@chuck.com.pl