Monitoring w domu i w biurze

Nowoczesne systemy monitoringu dają dużo możliwości, mają bardzo dużo ciekawych funkcji, oferują naprawdę zaawansowaną technologię. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na monitorowanie domu, mieszkania czy biura, należy wybrać odpowiednią kamerę, rejestrator oraz obiektyw, w przeciwnym wypadku system monitoringu będzie bezużyteczny.

Pamiętajmy, że wysoka jakość sprzętu, nie zawsze idzie w parze z jego ceną. Obecnie kamery IP są dostępne dla wszystkich, ich ceny są dużo niższe, niż miało to miejsce kilka lat temu. Najnowocześniejsze będą kamery cyfrowe, które wyświetlają obraz wysokiej jakości, ma on naprawdę wysoką rozdzielczość. Oczywiście to, czy chcemy oglądać twarze osób, sylwetki czy tylko przestrzeń jest istotne podczas wyboru kamery. Należy zwrócić uwagę również na obiektyw oraz rejestrator, chociaż ten ostatni będzie zależał od tego, ile kamer chcemy zamontować. Bezpieczeństwo na terenie własnej posesji jest ważne, można je zwiększyć wykorzystując też kamery analogowe, chociaż one sprawdzą się głównie w miejscach słabo oświetlonych, będą też dawać dużo gorszy obraz.

Ile kosztuje monitoring?

Na pytanie dotyczące kosztów zakupu i montażu monitoringu trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż to zależy od rodzaju kamery. Z pewnością kamery IP będą droższe, ale dzięki niej uzyskamy dużo lepszy obraz. Analogowe można za to kupić już za 200 zł, także jak szukamy niedrogich rozwiązań, warto rozważyć taką opcję. Na rynku są dostępne też hybrydy – połączenie kamer analogowych z kamerami cyfrowymi. Kamery AHD mają lepszą jakość od analogowych, ale nie są od nich dużo droższe, przez co są bardzo często wybierane przez użytkowników. Kolejna rzecz to wybór odpowiedniego rejestratora, tutaj cena będzie sięgać od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od tego ile kamer zdecydujemy się zamontować. Trzeba doliczyć do tego, także koszty montażu, nieduży system można zamontować samodzielnie, w przypadku większego systemu będzie potrzebna pomoc specjalistów, wycena zazwyczaj jest indywidualna.
Spójrz na kamery do monitoringu.

Kalinowski@chuck.com.pl