Moda na dżins

Współczesna moda lubi eklektyzm. Łączenie elementów z różnych dziedzin, stylów, a nawet czasów. Śmiałe i zaskakujące zestawienia. Przekraczanie konwencji stylistycznych. Patrzenie na ubrania z całkiem innej strony i pokazywanie ich w nowych kontekstach. To postmodernistyczny, modowy zawrót głowy. To dowolność tworzenia i noszenia rzeczy, które do nas najlepiej pasują.

Oszałamiająca kariera dżinsu

Dżins to materiał, który ciągle powraca w nowych, często ekstrawaganckich odsłonach. Pojawia się nie tylko w wersji codziennej, jako element casualowego stylu – swobodnego i wygodnego. Może być postawą także wyszukanej stylizacji.
Dżins staje się symbolem współczesności i dokonujących się w niej przemian: modowych i kulturowych. Pierwotnie wykorzystywano go głównie do produkcji ubrań roboczych. Z czasem zupełnie wykroczył poza swoje podstawowe użycie.

Dżins zdobywa cały świat modowy

Dżinsowe spodnie i sukienki, kurtki, koszule, spódnice, torebki, buty, kapelusze, plecaki. Wykonane w całości z dżinsu lub z elementami dżinsowymi. Dżins w różnych zestawieniach, a także kolorach i odcieniach. Dżinsowe spodnie z dziurami. Dżins łączony z dżinsem. Świat oszalał na punkcie dżinsu.

Dżinsowe bryczesy

W historii dżinsu pojawia się motyw związany z jazdą konną. Davis, wynalazca dżinsu, używał miedzianych nitów, które stosował do mocowania pasków na kocach przeznaczonych pod końskie siodła.
Wszechobecność dżinsu potwierdzają dżinsowe bryczesy Pikeur. Prezentują się jak spodnie casualowe. Jednocześnie mają wszystkie cechy odzieży idealnej do jazdy konnej.
Występują w kilku modelach. Grip (pełny lub 3/4) zapewnia doskonałą przyczepność do siodła. Wyprodukowane z bardzo elastycznego materiału, co daje maksymalny komfort podczas jazdy konnej. Gwarantują świetne przyleganie materiału do ciała.

Kalinowski@chuck.com.pl