Mieszkania w Legnicy alternatywą dla drogich nieruchomości we Wrocławiu

Legnica jest miastem położonym prawie 80 km od Wrocławia. Odległość od stolicy Dolnego Śląska nie stanowi jednak przeszkody dla kupujących, którzy chętnie wybierają Legnicę jako miejsce do zamieszkania na stałe. Dlaczego jest ona atrakcyjnym miastem dla poszukujących nieruchomości mieszkalnej?

Niedrogo, cicho, rodzinnie

Mieszkania w Legnicy są kilkukrotnie tańsze niż we Wrocławiu. Podobnie jest w przypadku domów jednorodzinnych. Niższe ceny za metr kwadratowy sprawiają, że nabycie nieruchomości w Legnicy jest łatwiejsze bez względu na to, czy jest kupowana na kredyt, czy za gotówkę.

Legnica jest dodatkowo miastem cichym, pełnym zieleni i uroczych zakątków. Jest to idealne miasto dla rodzin z dziećmi, które chcą uciec od wrocławskiego smogu, hałasu i wielkomiejskiego życia w biegu. Dodatkowo bogata historia trzeciego co do wielkości miasta Dolnego Śląska sprawia, że znajduje się w nim wiele zabytków oraz pięknych kamienic.

Miasto, w którym czeka praca

Niezaprzeczalnie znalezienie pracy najłatwiejsze jest we Wrocławiu, w którym zatrudniają się nie tylko mieszkańcy stolicy województwa, ale również osoby mieszkające w okolicznych miejscowościach i miasteczkach. Legnica jest położona dość daleko od Wrocławia, jednak w mieście również bez trudu znajdzie się pracę. Na terenie Legnicy działają liczne zakłady produkcyjne, w których pracę znajdują zarówno wykwalifikowani pracownicy, jak i osoby bez doświadczenia.

Dzięki niskiemu bezrobociu na terenie Legnicy, mieszkania w mieście są jeszcze atrakcyjniejsze. Ich cena jest niewysoka, a możliwość szybkiego znalezienia zatrudnienia sprawia, że w mieście osiedlają się chętnie osoby, dla których Wrocław jest miastem zbyt drogim i żyjącym w zbytnim pośpiechu. Co ważne, mieszkanie w Legnicy może stanowić doskonałą inwestycję, gdyż cena nieruchomości w mieście stale rośnie. Ponadto na obszarze miasta żyje wiele osób, które poszukują mieszkań na wynajem, co sprawia, że mieszkanie położone na terenie Legnicy może generować pasywny przychód.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Kalinowski@chuck.com.pl