Masło shea, czyli ratunek dla włosów

Moda na naturalne odżywki nie ustaje. I nic w tym dziwnego, bo to właśnie one działają najskuteczniej na nasze włosy. Jednym ze specyfików, który ofiarowała nam natura po to, by skutecznie poprawić wygląd fryzury, jest masło shea. Co trzeba o nim wiedzieć, zanim zacznie się go używać?

Co to jest masło shea i komu się przyda?

Substancja ta to olej pozyskiwany z orzechów drzewa masłowego. W Afryce masło shea jest bardzo popularne – używa się go tam jako kosmetyku do ciała i włosów, a także do smażenia. Kręcone włosy Afrykanek są wysokoporowate, zatem nic dziwnego, że są zadowolone z działania masła shea wykorzystywanego jako odżywka do przesuszonych pasm. Ten dość ciężki olej pomaga uzupełnić ubytki w takich włosach i zapewnia im znakomite odżywienie. Dlatego, jeśli ma się problem z puszeniem się włosów zniszczonych farbowaniem, prostowaniem czy kręceniem, to warto pomyśleć o zakupie masła shea, chociaż jest ono jeszcze stosunkowo mało popularne na rynku europejskim. A szkoda, bo jego działanie jest naprawdę zbawienne na kruche, pozbawione życia włosy.

Masło shea na włosy – piękno i kondycja

Suche, łamliwe włosy potrzebują intensywnego wygładzenia. Stosując masło shea, dość szybko zauważa się ich lepszy wygląd (kliknij tutaj jeśli chcesz dowiedzieć się co jeszcze pomaga na włosy). Nie tylko stają się gładsze, ale też odzyskują elastyczność i miękkość. Masło shea jest dość tłuste, dlatego, jeśli nie ma się problemu z przesuszoną, swędzącą skórą głowy, to lepiej nie nakładać go od samej nasady włosów, ale mniej więcej od połowy głowy. Można go używać przez cały rok, jednak jest niezastąpione zwłaszcza latem, ponieważ dobrze chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co ciekawe, substancja ta oczyszcza włosy z zanieczyszczeń chemicznych, których przecież nie brakuje w miejskim powietrzu.

Warto wypróbować wcieranie we włosów masła shea – najlepiej robić to przed myciem ich delikatnym szamponem. Nawilżone, odżywione, błyszczące i gładkie pasma to wspaniała nagroda za poświęcenie czasu na pielęgnację włosów tym naturalnym produktem.

Kalinowski@chuck.com.pl