Łóżko do sypialni – jakie wybrać?

Kupno nowego łóżka do sypialni to spore wyzwanie – w sklepach meblowych znajdziemy liczne modele łóżek oferowane przez topowych producentów. Który produkt jednak faktycznie spełni nasze oczekiwania? Najczęściej, przygnieceni mnogością ofert wybieramy mebel, który podoba się nam wizualnie, przekracza wcześniej omówioną cenę i niekoniecznie spełnia nasze oczekiwania. Jak uniknąć takich sytuacji? Przede wszystkim zastanówmy się, czego oczekujemy od naszego przyszłego łóżka!

W sklepach znajdziemy łóżka z drewna oraz łóżka wykonane z płyt meblowych. Różnią się one przede wszystkim ceną, ale również wagą czy odpornością na uszkodzenia. W przypadku litego drewna producenci pozyskują je z takich gatunków jak sosna czy dąb – jeśli klient ma takie życzenie może to również by inne drewno, jednak cena może znacząco wzrosnąć a czas oczekiwania na mebel: wydłużyć się. Lite drewno jest niezwykle odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie, wnikanie brudu. Producenci mogą również pokryć jego powierzchnię lakierami, bejcami – one dodatkowo wzmacniają strukturę tworzywa. Lite drewno wykorzystywane jest do tworzenia ram łóżkowych, ale i szaf, komód, regałów, stołów.
W przypadku desek meblowych są one znacznie lżejsze, ale i mniej odporne na wszelkie uszkodzenia. Ich zaletą bez wątpienia jest znacznie niższa cena w stosunku do litego drewna. Deski meblowe wykorzystywane są do tworzenia każdego rodzaju mebli, również łóżek.

Łóżko wielofunkcyjne – dodatkowe komory, zagłówek

Wielu z nas szuka łóżek umożliwiających nie tylko wygodny sen, ale także przechowywać pościeli. Wewnętrzne komory posiada większość dostępnych łóżek na polskim rynku. Są one świetnym rozwiązaniem w mieszkaniach, gdzie nie mamy wiele miejsca na przechowywanie przedmiotów. W nowoczesnych projektach łóżek wewnętrzne komory zastępowane są wysuwanymi szufladami – są one eleganckie i znacznie wygodniejsze w dostępie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Kalinowski@chuck.com.pl