Liftingujące maseczki do twarzy – jakie składniki powinny zawierać?

Pielęgnacja skóry twarzy nie powinna ograniczać się jedynie do stosowania odpowiedniego środka myjącego oraz kremu. Zazwyczaj konieczne jest zastosowanie także dodatkowych środków, na przykład w postaci peelingów lub maseczek. Maseczki do twarzy, podobnie jak kremy, mogą być przeznaczone do różnych rodzajów cery i pełnić różne funkcje. Bardzo popularne są maseczki liftingujące, czyli te mające za zadanie poprawić owal twarzy. Czym kierować się przy ich wyborze?

Liftingujące maseczki do twarzy mogą mieć różną formę

Obecnie oprócz znanych produktów w saszetkach lub tubkach można znaleźć także produkty w płachcie. Należy pamiętać, że maseczki liftingujące, które można znaleźć w standardowych sklepach często mają na celu przede wszystkim poprawę stanu skóry, na przykład przed większym wydarzeniem. To są tak zwane maseczki bankietowe. Jeśli oczekuje się innego działania maseczek liftingujących lepiej jest udać się do gabinetu kosmetycznego. Tam maseczka liftingująca ma zupełnie inny skład, ponieważ dodatkowo ułatwia ona wchłanianie cennych substancji z innego produktu.

Litingujące maseczki do twarzy, które można spotkać w drogeriach mogą mieć różne składniki

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zawartość witamin A i E, których niedobór często doprowadza do wcześniejszego powstawania zmarszczek. Istotna bywa również zawartość kolagenu. To składnik, który może wspomóc powstrzymywanie utraty jędrności skóry. W tym celu warto także wybrać maseczkę do twarzy z zawartością kwasu hialuronowego. Choć jego działanie w przypadku maseczki nie będzie tak efektywne jak w przypadku zabiegów kosmetycznych, to jednak taki kosmetyk może pozwolić na opóźnienie procesu pogłębiania się zmarszczek. Warto pamiętać, że to zanikanie włókien kolagenowych w skórze doprowadza zazwyczaj do powstawania zmarszczek.

Istotnym składnikiem tego typu produktów jest zwykle także koenzym Q10, który może spowalniać proces starzenia się skóry. Jeśli liftingująca maseczka ma rzeczywiście zadziałać odmładzająco, powinna mieć w składzie także witaminę C. Ten składnik coraz częściej spotykany jest nie tylko w przypadku maseczek do twarzy, ale także kremów. Witamina C jest bowiem niezbędna do syntezy kolagenu, dzięki czemu wygładza zmarszczki. Ponadto witamina C jest znanym antyutleniaczem, czyli środkiem spowalniającym starzenie się komórek. Zmniejsza ona tak zwany stres oksydacyjny, spowodowany działaniem negatywnych czynników, takich jak na przykład zanieczyszczone powietrze czy szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.
Wybierając liftingujące maseczki do twarzy warto również szukać tych, które zawierają w swym składzie retinol. Skutecznie redukuje on zrogowaciałą warstwę naskórka, tym samym spłycając wszelkie niedoskonałości na skórze. Ponadto retinol pobudza skórę do regeneracji.

Kalinowski@chuck.com.pl